Ogłoszenia parafialne - 2017

XXVII Niedziela Zwykła - 8 października

1. Msze św. w ciągu tygodnia będą od jutra odprawiane o godz. 17.00.

2. Nabożeństwo różańcowe w niedzielę o godz. 15.30, w ciągu tygodnia po Mszy św. o godz. 17.00.

3. W piątek z okazji 100 rocznicy zakończenia objawień fatimskich – jeśli będzie odpowiednia pogoda odbędzie się procesja różańcowa z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła.

4. W sobotę przypada Święto Edukacji i Dzień Nauczyciela – z tej okazji życzymy wszystkim nauczycielom Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej oraz wdzięczności ze strony wychowanków. Modlitwę różańcową w sobotę ofiarujemy w intencji nauczycieli i wychowawców.

5. Katecheza parafialna w Domu Parafialnym: dla klasy VI a w poniedziałek, dla klasy IV a we wtorek, a dla klasy VI b w środę o godz. 16.15. Po katechezie dzieci zostają na Msze św. i różaniec.

6. Od poniedziałku po wieczornych nabożeństwach rozpoczniemy zbieranie podpisów w intencji ratowania nienarodzonych chorych dzieci. Obecne prawo w Polsce zezwala pozbawiać je życia. Do podpisu potrzebny będzie numer PESEL.

7.  Dziękujemy serdecznie wszystkim którzy modlili się wczoraj na różańcu w intencji Ojczyzny przy kapliczkach i w domach. Bóg zapłać.

8. Bóg zapłać wszystkim, którzy złożyli dary w naturze na rzecz Seminarium Duchownego w Tarnowie, a radnym parafialnym za ich przywiezienie.

9. W tym tygodniu kontynuowane będą roboty ziemne na cmentarzu. Prosimy o ograniczenie odwiedzania cmentarza i zachowanie wyjątkowej ostrożności.

10. Na tablicy ogłoszeń i na stronie Internetowej Parafii podane są nazwiska kandydatów do Rady Duszpasterskiej. Głosowanie odbędzie się w przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach świętych. Można oddać tylko jeden głos na jednego radnego, na kartach z pieczęcią parafialną.

11. Jak nie dać się oszukać na wnuczka? Co mają zrobić rodzicie, gdy ich dzieci omijają kościół szerokim łukiem? O tym warto dowiedzieć się z dzisiejszego Gościa Niedzielnego.

Dziękujemy osobom, które sprzątały w tym tygodniu kościół. Bóg zapłać. Do sprzątania kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy parafian: Moskal Bożena, Minorczyk Elżbieta, Bogucka Janina, Kmieć Bożena.