Ogłoszenia parafialne - 2017

XXVIII Niedziela Zwykła - 15 października

1. W 2014 r. nasza parafia przeżywała przepiękną uroczystość nawiedzenia Obrazu Jezusa Miłosiernego. W najbliższy piątek będziemy przeżywać 3 rocznicę peregrynacji. Porządek uroczystości będzie następujący: o godz. 7.00 Msza św. z Koronką do Bożego Miłosierdzia i adoracja prywatna. O godz. 8.50 Msza św. dla szkoły podstawowej i gimnazjum. Po Mszy św. rozpocznie się adoracja Jezusa Miłosiernego prowadzona przez róże.

od 10.00 - Róża pw. św. Franciszka

od 11.00 - Róża pw. św. Matki Teresy z Kalkuty

od 12.00 - Róża pw. św. Małgorzaty

od 13.00 - Róża pw. św. Weroniki

od 14.00 - Róża pw. św. Józefa

o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia połączona z Komunią św. - zapraszamy wszystkich chorych

od 16.00 - adoracja prywatna

o 16.30 - modlitwa różańcowa

o 17.00 - Msza św. i ponowienie Aktu Oddania Jezusowi Miłosiernemu.

W czasie każdej godziny prosimy odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy wszystkich do jak najliczniejszego udziału w tym nabożeństwie.

2. Dzisiaj po każdej Mszy św. można głosować na kandydatów do Rady Duszpasterskiej. Kartki do głosowania rozdają lektorzy. Można oddać tylko jeden głos na jednego radnego, na kartach z pieczęcią parafialną.

3. W przyszłą niedzielę rozpocznie się Tydzień Misyjny - składka będzie przeznaczona na misje.

4. Od poniedziałku u ministrantów będą do odebrania kartki na wypominki. Imiona i nazwiska zmarłych prosimy czytelnie wpisywać koniecznie w I przypadku. Jeżeli ktoś życzy sobie by wypominki były czytane o 7.00 lub 10.00 należy to wyraźnie zapisać. Gdy wypominki mają być czytane w Narożnikach, należy je także podpisać.

5. Katecheza parafialna dla uczniów kl. II a i b gimnazjum w czwartek, dla klasy V a we wtorek, dla klasy V b w piątek o godz. 1615. Po katechezie uczniowie uczestniczą we Mszy św. i nabożeństwie różańcowym.

6. W poniedziałek kontynuowane będą roboty wykończeniowe na cmentarzu. Z tego powodu cmentarz będzie zamknięty. Ofiary do kopert w dwie ostatnie niedziele złożyło 379 rodzin, w parafii rodzin jest ok. 750.

7. Ponieważ ostatnie 2 wichury zniszczyły prawie wszystkie znicze na cmentarzu, dlatego od wtorku będzie można rozpocząć sprzątanie na grobach. Prosimy w miarę możliwości zabierać śmieci z cmentarza do swoich śmietników. W ubiegłym roku wywóz śmieci z cmentarza z okazji Wszystkich Świętych kosztował parafię blisko 6 000 zł.

8. Dziękujemy pewnej rodzinie z Górek za ufundowanie piątego kinkietu do kościoła, pewnej rodzinie z ul Witosa za ofiarowanie 400 zł, Krystynie i Bogdanowie Hanek z USA za 100 $ na kostkę. Bóg zapłać.

9. W przedsionku kościoła zbierane są podpisy w intencji ratowania nienarodzonych chorych dzieci. Do podpisu potrzebny będzie numer PESEL.

10. Wszystkie osoby dorosłe zainteresowane udziałem w kursie komputerowym, językowym lub uzyskaniem prawa jazdy kat. A, B, C i C+E proszone są o zgłoszenie się do Szkoły Podstawowej w Radgoszczy w dniu 17.X.2017 r. godz.17.00.

11. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym są informacje o byłym naszym wikariuszu.

12. Dziękujemy osobom, które sprzątały w tym tygodniu kościół. Bóg zapłać. Do sprzątania kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy parafian: Dworak Celina, Pyzik Renata, Nowak Agnieszka, Lichorobiec Aneta.