Ogłoszenia parafialne - 2017

I Niedziela Adwentu - 3 grudnia

1. Rozpoczynamy dziś Adwent czyli czas duchowego przygotowania się do świąt Bożego Narodzenia. Podejmijmy dobre postanowienia, by przychodzić na Roraty, które będą o godz. 7.00 i 17.00, pamiętajmy o czytaniu Pisma św. i dobrych książek katolickich. Biblioteka parafialna ma nową kolekcję książek. Jest czynna w każdą środę od godz. 16.00.

2. Od przyszłej niedzieli będą rozprowadzane przez Caritas świece na wigilijny stół oraz pobłogosławione opłatki.

3. W poniedziałek po Roratach rano i wieczorem dzieci, otrzymają plansze z szopką. Na kolejnych Roratach rano i wieczorem dzieci będą otrzymywały niespodzianki. Prosimy aby dzieci, przynosiły na roraty serduszka z dobrymi uczynkami i z zapisanymi intencjami modlitw, które będą czytane w czasie modlitwy wiernych. Po wylosowaniu zabiorą do domu żłóbek, by z całą rodziną pomodlić się przy Nim w domu.

4. W piątek będziemy przeżywać uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 7.00, 10.00, 17.00 i w Narożnikach o godz. 16.00. O godz. 6.40 będziemy śpiewać Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. O godz. 9.30 różaniec poprowadzi róża pw. św. Heleny, o godz. 16.30 róża pw. św. Jadwigi.

5. We wtorek na wieczorne Roraty zapraszamy wszystkich przedszkolaków wraz z rodzicami.

6. W I czwartek o godz. 17.00 obowiązkowe spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami.

7. W środę różaniec o 1630 poprowadzi róża pw. św. Agnieszki.

8. Katecheza parafialna: kl. VII w poniedziałek, kl. II gimnazjum w piątek, klasa VI b w środę, klasa VI a w piątek, klasy IV a w poniedziałek, klasa IV b we wtorek o godz. 1615 . Po katechezie młodzież uczestniczy w Roratach.

9.  W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie wszystkich pań z Caritasu.

10. Prosimy by na cmentarzu składać chryzantemy na przyczepę lub wyznaczone miejsca, dzięki czemu zaoszczędzimy sporo pieniędzy za wywóz śmieci.

11. Jak pisze się listy, na które zawsze odpisuje św. Mikołaj? - o tym koniecznie trzeba przeczytać w Gościu Niedzielnym. W Małym Gościu jest za darmo lampion na Roraty dla dzieci. W Żyjmy Ewangelią jest artykuł o śp. ks. I. Piwowarskim i ks. St. Szwajkoszu.

12.  Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy parafian: Nowak Marian, Kras Maria, Kogut Alfreda, Kogut Teresa.

13.  Staraniem naszego Ks. Proboszcza ukazał się interesujący album pt. „Drewniana perełka” opowiadający o najnowszej historii naszej parafii. Album jest - darem serca - autora dla parafii, formą podziękowania wszystkim parafianom w kraju i za granicą, którzy pracą i ofiarami przyczynili się do odrestaurowania naszej „Perełki”. Książka liczy 311 stron i zawiera aż 350 kolorowych zdjęć, które koniecznie trzeba oglądać. Przystępnym językiem opowiada o pracach, trudnościach i sukcesach jakie były naszym udziałem. Książka otrzymała wiele pochlebnych recenzji za kunsztowne i edytorskie wydanie. Będzie ją można zakupić w ciągu tygodnia rano i wieczorem po roratach w przedsionku kościoła.