III Niedziela Zwykła - 21 stycznia

1. Po powrocie ze szpitala Ks. Prałat St. Gawęda podjął decyzję, aby zamieszkać w Domu Księży Emerytów w Tarnowie na ul. Pszennej. W tej sprawie Biskup Ordynariusz wystosował do niego stosowną prośbę. Ks. Prałat przebywa w Domu Ks. Emerytów od wtorku. Jest osłabiony po chorobie i ma problemy z samodzielnym poruszaniem się. Ma zapewnioną całodobową opiekę specjalistyczną i z pobytu w Domu Ks. Emerytów jest zadowolony. Jeśli jego stan zdrowia się poprawi, powróci do naszej parafii. Wszystkich parafian prosimy o modlitwę w jego intencji.

2. W środę o godz. 16.30 różaniec poprowadzi róża pw. św. Franciszka.

3. Zapraszamy wszystkie Babcie i Dziadków na Mszę św. w ich intencji w poniedziałek o godz. 11.00.

4. W przyszłą niedzielę rozpocznie się nabożeństwo 40 godzinne. Program jest następujący:

od 12.30 - 13.30          młodzież (modlitwę prowadzą klasy II Gimnazjum)

od 13.30 - 14.30          Żdżary i Kaczówka (prowadzi róża pw. św. Moniki)

od 14.30 - 15.30          Górki, Narożniki, Podkościele (prowadzą mieszkańcy Górek)

o godz. 15.30               Nieszpory Eucharystyczne.

5. Katecheza parafialna: klasy VII w poniedziałek, klasy II gimnazjum w piątek o godz. 1615

6. Dziękujemy mieszkańcom Narożnik za przekazaną parafii kwotę 800 zł. uzbieraną z okazji sprzątania kaplicy. Zostanie przeznaczona na spłatę zaległości za chodniki na cmentarzu.

7. Parafia ma do zapłacenia rachunki: spłatę długu za kostkę na cmentarzu, za naprawę uszkodzonej sygnaturki i dzwonnicy 900 zł., na ubezpieczenie budynków parafialnych ok. 6000 zł. Nowa Rada Duszpasterska podjęła uchwałę, by raz w miesiącu, zbierana była składka, bez kopert, na bieżące potrzeby parafii. Składka ta będzie wcześniej zapowiadana. Prosimy, by wszyscy parafianie w przyszłą niedzielę złożyli ofiary na wyżej wymienione potrzeby parafii.

8. Dla kogo tańsze paliwo na stacjach Orlenu, kiedy będą wolne niedziele od handlu, jak szanować swoje serce przed zawałem. Warto o tym poczytać w dzisiejszym Gościu Niedzielnym.

9. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy parafian: Wolak Elżbieta, Kwiecień Ewa, Nowak Iwona, Seternus Teresa.