Działalność AK

Opłatek dekanalny Akcji Katolickiej

Uroczystość odbyła się 18 stycznia w Żelazówce i rozpoczęła się koncelebrowaną Mszą Świętą. Przedstawicielom POAK z Radgoszczy towarzyszył ks. R. Osak. Gościem honorowym był Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski.

W drugiej części spotkania, uczniowie miejscowej szkoły pod kierownictwem nauczycieli przedstawili jasełka, w których najwięcej uśmiechów wzbudziły dwie malutkie dziewczynki "Hawajki", składające hołd Dziecinie w żłóbku.

W miłej atmosferze, po łamaniu się opłatkiem, życzeniach i posiłku wszyscy wspólnie kolędowali, korzystając ze śpiewnika autorstwa miejscowego organisty.

POAK w Wielkim Tygodniu

W Wielkim Tygodniu członkowie POAK przeprowadzili adorację w Wielki Czwartek od godz. 2000 do 2100.

Spotkanie z biskupem Stanisławem Salaterskim

W sobotę 13 czerwca w czasie wizytacji kanonicznej bp Stanisław Saletrski spotkał się z członkami POAK wpisując się z tej okazji do kroniki. Rozmawiano na temat działalności POAK na forum parafialnym i dekanalnym. Biskup złożył zebranym życzenia owocnej pracy apostolskiej.