Ogłoszenia parafialne - 2011

II Niedziela Zwykła - 16 stycznia 2011 r.

1. Zgodnie z uwagami przekazywanymi nam w czasie kolędy przypominamy wszystkim, że nie wolno także dzieciom trzymać stóp na klęcznikach.
  2. Informujemy o tym jak należy korzystać z klęczników w ławkach w naszym kościele. Po przyjściu do kościoła, gdy wszystkie miejsca w ławce są już zajęte, prosimy by jedna z osób siedzących w ławce podniosła delikatnie nogą (można też ręką) klęcznik do góry, tak aby ustawiony był pionowo. W tej pozycji klęcznik niech będzie aż do Podniesienia, kiedy to wszyscy w kościele klęczymy. Gdy wychodzimy z ławki do Komunii św. klęcznik podnosimy, by swobodnie można było wyjść i wejść do ławki. Po przyjściu do ławki po Komunii św. znowu opuszczamy klęcznik, by się pomodlić i podnosimy ponownie, gdy wychodzimy z kościoła po Mszy św. Prosimy, by skorzystać z tych uwag i dostosować się do naszych próśb, by ławki nie były niszczone, a klęczniki czyste.
  3. Różaniec we środę o godz. 16.30 poprowadzi róża p. Władysławy Pikul.
  4. We środę po nowennie spotkanie Akcji Katolickiej.
  5. Ponawiamy prośbę o powolne i delikatne zamykanie głównych drzwi do kościoła, ponieważ od trzaskania drzwiami rozstrajają się organy.
  6. Dziękujemy państwu Zgłobicom za ufundowanie smacznego ciasta na opłatek dla dziewczynek z chórku, który odbył się w sobotę.
  7. O posprzątanie kościoła w sobotę od 8.00 prosimy parafian: Jaje Teresa, Jaje Julia, Kupiec Genowefa, Kacała Helena, Guła Małgorzata.