Ogłoszenia parafialne - 2011

III Niedziela Zwykła - 23 stycznia 2011 r.

1. Wszystkim babciom i dziadziom z okazji ich święta składamy najserdeczniejsze życzenia, błogosławieństwa Bożego wielu lat życia w zdrowiu szczęściu i  radości.  Zapraszamy w piątek na godz. 13. 00 na Mszę św. i na spotkanie do szkoły.
  2. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. W ten sposób możemy zadecydować, żeby przynajmniej 1% naszego podatku poszedł na cele, które są bliskie każdemu z nas. Zwracamy się zatem z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazania 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Wychodząc z kościoła możemy odebrać ulotkę informacyjną o sposobie przekazania 1 %. Informujemy, że w stosunku do lat ubiegłych procedura wpisu jest uproszczona.  Zachęcamy gorąco do wsparcia w ten sposób dzieł miłosierdzia prowadzonych przez naszą diecezjalną Caritas.
  3. Prosimy, by klęczniki w ławkach były ustawione pionowo od początku Mszy św. aż do Podniesienia – wtedy je opuszczamy. Gdy wychodzimy z ławki do Komunii św. klęcznik podnosimy, by swobodnie można było wyjść i wejść do ławki. Po przyjściu do ławki po Komunii św. znowu opuszczamy klęcznik, by się pomodlić i podnosimy ponownie, gdy wychodzimy z kościoła po Mszy św.
  4. Dysponujemy 10 miejscami na pielgrzymkę do Rzymu na beatyfikację Jana Pawła II. Będzie możliwość w uczestniczeniu w pielgrzymkach dziękczynnych za beatyfikację w maju i czerwcu. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.
  5. Tylko do 11 lutego mali przedsiębiorcy, którzy ucierpieli w powodzi w 2010 r. będę mogli składać wnioski o pomoc w ramach „Ustawy powodziowej”. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.
  6. Różaniec we środę o godz. 16.30 poprowadzi róża p. Władysława Piłata.
  7. O posprzątanie kościoła w sobotę od 8.00 prosimy parafian: Wąż Genowefa, Krechniak Beata, Pikul Teresa, Wąż Zofia.