Ogłoszenia parafialne - 2011

Niedziela Palmowa - 17 kwietnia 2011 r.

1. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do gorliwego udziału w nabożeństwach od Wielkiego Czwartku do Wielkanocy. Prosimy o udekorowanie na Wielki Tydzień wszystkich Krzyży przydrożnych w parafii.
  2. Na Gorzkich Żalach będą zbierane dziś ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  3. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na WSD w Tarnowie jako jałmużna postna.
  4. W Wielki Poniedziałek udamy się z posługą sakramentalną do chorych – prosimy, by dzisiaj zgłosić wszystkich nowych chorych, którzy nie mogli przed świętami być w kościele do spowiedzi św.
  5. Tylko do poniedziałku możemy składać produkty spożywcze i środki czystości w sklepach na rzecz Caritas. Przed kościołem rozprowadzane są paschaliki - jest ich jeszcze 150. Prosimy o ich nabywanie – można je wykorzystać po poświęceniu w Wielką Sobotę, by złożyć je na grobach naszych bliskich. Spotkanie Pań z Caritasu w poniedziałek o 18.00 na prałatówce.
  6. W środę różaniec o godz. 17.30 poprowadzi Róża pana Zygmunta Panka.
  7. Spotkanie dla ministrantów w czwartek o 14.00.
    1. W Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy będzie do godz. 22.00. Adorację w godz. od 19.30 do 20.30 poprowadzi Towarzystwo Przyjaciół Seminarium Duchownego w Tarnowie, a od 21.00 do 22.00 Kapłani.
  8. W Wielki Piątek będzie całodzienna adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy według następującego porządku:

-         od 7.00 sprzątanie kościoła

-         od godz. 9.00 adoracja młodzieży gimnazjalnej,

-         o godz. 10.00 Droga Krzyżowa i adoracja dla wszystkich dzieci z przedszkola i podstawówki. Prosimy, by dzieci przyniosły ze sobą skarbonki do których zbierały pieniążki w Wielkim Poście.

-         od 11.00 do 15.00 adoracja prywatna.

-         o godz. 15.00 uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego, dla chorych i tych którzy nie mogą przyjść na Liturgię wieczorem.

-         od 17.00 do 18.00 adorację prowadzi róża Władysławy Pikul.

10. Nabożeństwo Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18.00. Najpierw będzie Droga Krzyżowa, następnie Liturgia Słowa Bożego, Adoracja Krzyża św., Komunia Św. i Gorzkie Żale.

-         od godz. 20.30 do 21.30. adorację Pana Jezus w grobie poprowadzi Akcja Katolicka

-         od godz. 21.30 - do 22.30 róża pani Renaty Podosek

-         od 22.30 będzie adoracja prywatna.

Ofiary składane podczas Adoracji Krzyża są przeznaczone na potrzeby prześladowanych katolików żyjących w Ziemi Świętej. Prosimy o zachowanie w Wielki Piątek postu ścisłego, oraz abstynencji od napojów alkoholowych i pokarmów mięsnych, a w Wielką Sobotę postu od pokarmów mięsnych.

11. W Wielką Sobotę poświęcenie wody przed kościołem o godz. 8.00, po nim poświęcenie pokarmów i tak co godzinę do godz. 13.00. Po każdym poświęceniu pokarmów odmówimy wspólnie Koronkę do Miłosierdzia Bożego przy grobie Pana Jezusa. Od g. 13.30 do 16. 00 przerwa w adoracji na sprzątanie kościoła.

12. Liturgia Wielkiej Nocy rozpocznie się o godz. 19.00 i zakończy się uroczystą procesją Rezurekcyjną wokół kościoła. Prosimy Straż Pożarną o wartę przy Grobie i przygotowanie asysty. W Wielką Sobotę prosimy przynieść do kościoła gromnice z osłonkami, by nie pochlapać woskiem ławek i posadzki.

13. W Poniedziałek Wielkanocny nie będzie Mszy św. wieczornej.

14. Zachęcamy, by u ministrantów zakupić Gościa Niedzielnego, Żyjmy Ewangelią oraz czasopismo Do Domu Ojca.

15. Do posprzątania kościoła w Wielki Piątek o 7.00 rano prosimy Panie: Skiba Maria, Pikul Elżbieta, Gawron Barbara, Karaś Krystyna, Frąc Zofia, Galus Grażyna.

W Wielką Sobotę do sprzątania o 13.30 prosimy panie: Kilian Leokadia, Frąc Bożena, Marek Grażyna, Warias Janina, Warias Lidia, Juzba Elżbieta.