Ogłoszenia parafialne - 2011

Niedziela Miłosierdzia Bożego – 1 maja 2011 r.

1. Dzisiaj w święto Miłosierdzia Bożego, Ojciec św. Benedykt XVI dokona beatyfikacji Jana Pawła II. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00 i 9.00 oraz o 16.00. W Narożnikach o 8.30.
  2. Dzisiaj o godzinie 15.30 nabożeństwo majowe, zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach w kościele, a także do modlitwy pod kapliczkami. W ciągu tygodniu nabożeństwo będzie po Mszy św. wieczornej.
  3. We wtorek 3 Maja obchodzimy uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze św. jak w każdą niedzielę.
  4. Różaniec we środę o godz. 17.30 poprowadzi róża p. Władysława Piłata.
  5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek miesiąca. Prosimy by, korzystać ze spowiedzi codziennie przy okazji nabożeństw majowych, oraz według następującego porządku:

-         w środę od godz. 17.30 cała szkoła podstawowa

-         we czwartek od godz. 17.30 całe gimnazjum

-         w piątek od godz. 17.30 młodzież szkół średnich i dorośli.

6. W I piątek udamy się z posługą sakramentalną do chorych. Prosimy o 2 samochody z rodzin Apolonii Bobro i Marii Minorczyk. Ponieważ wyjeżdżamy do chorych - w I piątki kancelaria zawsze jest nieczynna.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 11.30 dzieci klas II przystąpią do I Komunii św. W sobotę od godz. 16.00 będzie miała miejsce I spowiedź św. dzieci klas II i ich rodzin. Prosimy, by dzieci w domu pod opieką rodziców jak najpiękniej przygotowały się w domu do I spowiedzi św. W niedzielę o 11.15 dzieci gromadzą się przed kościołem. Próby dzieci I komunijnych wraz z rodzicami będą w środę i w czwartek po nabożeństwie majowym. Prosimy, by w niedziele dzieci przyszły po południu na nabożeństwo majowe – będzie niespodzianka.

8. Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej przyznało naszej parafii dotację w wysokości 10 000 zł. na renowację polichromii chóru. Dotacja wystarczy tylko na renowację balkonu chóru, natomiast renowację sufitu wykonywać będziemy częściowo przy pomocy wolontariatu parafialnego i z własnych funduszy. Dziękujemy serdecznie panom którzy ofiarowali parafii swoją żmudną pracę przy renowacji sufitu chóru: Rychliński Antoni, Marnik Kazimierz, Władysław Chudy, Ryszard Burzec, Zbigniew Potok, Gmyr Janusz, Adam Rój, Paweł Rój, Józef Kułaga, Mucha Jan, Burzec Michał, Frąc Ludwik, Podosek Szczepan, Lichorobiec Stanisław, Sipior Adam. Bóg zapłać. Konserwatorzy pracują od 8.00 do 21.00 i dlatego prosimy w ciągu tygodnia siadać blisko ołtarza bo ostatni ławki pod chórem są zakurzone.

9. Do posprzątania kościoła w poniedziałek po Mszy św. wieczornej prosimy panie: Moździerz Janina, Bodziony Anna, Błocho Bronisława, Grabowska Beata.