Ogłoszenia parafialne - 2011

V Niedziela Wielkanocna – 22 maja 2011 r.

1. Ks. Prałat Robert Biel obchodzi we środę jubileusz 20 lecia święceń kapłańskich. Z tej okazji życzymy mu Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej, zdrowa i wszelkiej pomyślności w posłudze kapłańskiej.
  2. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 będzie Msza św. z okazji poświęcenia Sztandaru Szkoły Podstawowej. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00, zaraz po Mszy św. będzie nabożeństwo majowe.
  3. Różaniec we środę o godz. 17.30 poprowadzi róża p. Teresy Kubek.
  4. We czwartek przypada Dzień Matki – otoczmy nasze mamy modlitwą i życzliwością nie tylko w tym dniu, ale w całym ich życiu. Wszystkie dzieci zapraszają swoje Mamy na Mszę św. i nabożeństwo majowe we czwartek o godz. 18.00.
  5. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. Prosimy o przygotowanie ołtarzy:
  6. mieszkańcy Żdżar przy sklepie ABC
  7. mieszkańcy Górek, przy sklepie p. Ślęczkowskich
  8. mieszkańcy Zarzecza za rzeką, przy piekarni p. Zgłobiców
  9. mieszkańcy Kaczówki na Prałatówce.
  10. We środę w Narożnikach została poświęcona nowo wybudowana, piękna kapliczka. Tym, którzy ją ufundowali i wykonali składamy wyraz uznania. Bóg zapłać. Taki uczynek to jest wyznanie wiary. Prosimy, by zadbać o wszystkie krzyże i kapliczki oraz modlić się przed nimi.
  11. Bardzo serdecznie dziękujemy mieszkańcom Lisiaków południowych za sumienną pracę przy kościele. Szczególnie podziękowanie składamy tym, którzy pracowali w sobotę. Bóg zapłać. W tym tygodniu będą kontynuowane prace restauracji polichromii i elewacji ścian kościoła. Prace będą trwały codziennie od godz. 8.00 do 16.00 (obiad w szkole o 13.00). Do pracy zapraszamy mieszkańców Zarzecza za rzeką:

Poniedziałek: Doroż Adam, Micek Krzysztof, Witaszek Jan, Leżoń Marian, Ślęczkowski Zenon, Błachaniec Jan, Stefańczyk Andrzej, Kupiec Fryderyk, Błocho Marian, Sipior Teresa, Dykas Jan, Galus Helena, Moskal Grażyna, Szwajkosz Łukasz.

Wtorek:       Pikul Dawid, Leżoń Marek, Kwiatkowski Krzysztof; Burzec Stanisław, Tomala Paweł, Toczek Rafał, Karimani Genowefa, Warias Roman, Minorczyk Wiesław, Kowal Bronisław, Mazur Dariusz, Woźniczka Mirosław.

Środa:         Dykas Wiesław, Moździerz Jacek, Szkotak Kazimierz, Juras Edward, Gondek Kazimierz, Zieliński Zbigniew, Gondek Andrzej, Witaszek Jerzy, Pyzik Adam, Wójcik Mirosław, Kuta Krzysztof, Burzec Jarosław.

Czwartek: Lichorobiec Krzysztof, Fijał Andrzej, Pyzik Piotr, Czarnik Zdzisław, Bielat Karol, Fijał Marian, Kmieć Stanisław, Seternus Mieczysław, Frąc Bogdan, Pikul Grażyna, Burzec Jacek.

Piątek:         Pikul Zygmunt, Pikul Ryszard, Pikul Stanisław, Rogala Krzysztof, Warzecha Czesław, Duda Tomasz, Błocho Kazimierz, Kupiec Franciszek, Burzec Czesław, Gierczyński Zbigniew, Witaszek Jan, Labak Roman.

Gdyby ktoś nie mógł przyjść w danym dniu proszony jest o zamianę. Są chętni do pracy za 80 zł za dniówkę. Gdyby padało prace będą prowadzone w kościele.

10. Zachęcamy do zakupienia Gościa Niedzielnego w którym jest litania do błog. Jana Pawła II, w Małym Gościu jest niespodzianka, jest także Żyjmy Ewangelią.

11. Do sprzątania w sobotę o godz. 8.00 prosimy Panie: Żurawska Krystyna, Błachaniec Teresa, Leśniewska Grażyna, Urban Grażyna.