Ogłoszenia parafialne - 2011

VI Niedziela Wielkanocna – 29 maja 2011 r.

1. Dzisiaj o godz. 15.00 będzie Msza św. z okazji poświęcenia Sztandaru Szkoły Podstawowej. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00.
  2. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Prosimy, by spowiadać św. według następującego porządku:

-         w środę od godz. 17.00 cała szkoła podstawowa

-         we czwartek od godz. 17.00 całe gimnazjum

-         w piątek od godz. 17.00 młodzież szkół średnich i dorośli.

3. W I piątek udamy się do chorych prosimy o 2 samochody z rodzin: Emilii Seternus i Antoniny Niemczura.

4. W I sobotę o godz. 17.30 różaniec w intencji powołanych i o nowe powołania do służby Bożej o 18.00 Msza św. Modlitwy poprowadzą rodziny Narożnik.

5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Z tej okazji w poniedziałek, wtorek w kościele parafialnym, a w środę w Narożnikach będziemy się modlić w procesjach o urodzaje w czasie tzw. Dni Krzyżowych. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do udziału w tych nabożeństwach, by Pan Bóg nie tylko błogosławił nam w pracach polowych, które coraz częściej stoją odłogiem, ale by chronił nasze domy i rodziny od gradu, pożarów, powodzi, a przede wszystkim od ciężkich grzechów i innych nieszczęść. W procesjach mają obowiązek codziennie brać udział uczniowie klas I w ramach tzw. katechezy parafialnej.

6. We wtorek uczniowie klas II gimnazjalnych będą mieć egzamin przed bierzmowaniem. Prosimy o udział w egzaminie jednego z rodziców.

7. W ciągu 2 tygodni dzięki bardzo ciężkiej i solidnej pracy odnowiliśmy elewację kościoła. Bardzo serdecznie dziękujemy mieszkańcom Lisiaków Południowych i Zarzecza za rzeką za sumienną pracę przy kościele. Dziękujemy także Firmie Radbet za okazaną pomoc. Bóg zapłać.

8. W tym tygodniu pod nadzorem konserwatora będą prowadzone prace nad precyzyjnym myciem ścian kaplicy bocznej. By zaoszczędzić nieco pieniędzy do pracy prosimy mieszkańców Małego Dworu:

Poniedziałek: Kupiec Franciszek, Kaczocha Edward, Powroźnik Felicja

Wtorek:          Kupiec Bronisław, Powroźnik Marek, Kaczocha Dariusz

Środa:             Kaczocha Zygmunt, Minorczyk Jan, Gmyr Eugeniusz

Czwartek:        Kupiec Mieczysław, Pikul Józef, Kupiec Sylwester

Piątek:             Brzychczy Mirosław, Kozaczka Mirosław, Pikul Piotr, Brzychczy Stanisław

Sobota:            Wolak Jan, Wolak Lucjan, Leżoń Stanisław, Ujek Ryszard, Frąc Krystyna

9. Bp Janusz Kaleta odprawi w Kazachstanie 9 Mszy św. za + Genowefę Lichorobiec i 14 Mszy św. za + Władysława Gondka od uczestników pogrzebu. Ks. J. Królikowski od soboty odprawia greg. za + Kazimierza Batora z int. uczestników pogrzebu.

10. Zachęcamy do zakupienia Gościa Niedzielnego w którym jest ciekawy dodatek o kard. St. Wyszyńskim.

11. Do sprzątania w sobotę o godz. 8.00 prosimy Panie: Witek Anna, Marnik Halina, Saładyga Elżbieta, Sajdak Anna, Miłkoś Małgorzata.