Ogłoszenia parafialne - 2011

XXIV Niedziela Zwykła - 11 września 2011 r.

1. W środę przypada uroczystość Podwyższenia Krzyża św. Zapraszamy wszystkich parafian na Drogę Krzyżową o godz. 17.30 i na Mszę św. W kościele zostanie poświęcony pięknie odrestaurowany Krucyfiks z bocznego ołtarza. Postarajmy się ozdobić przydrożne krzyże i kapliczki, a przede wszystkim wspólnie pomodlić się przed krzyżem w naszych domach.
  2. We środę na nabożeństwo o 17.30 zapraszamy uczniów klas III gimnazjalnych wraz z rodzicami. Uczniowie będą składać prośbę o przyjęcie do grona kandydatów do bierzmowania. Spotkanie klasy 2 B gimnazjum bez rodziców w ramach katechezy przed bierzmowaniem w piątek o 17.15 na prałatówce, a po nim na Mszę świętą w kościele.
  3. Pani Organistka bardzo serdecznie dziękuje wszystkim parafianom za ofiary jakie otrzymała na tacę w ostatni czwartek. Bóg zapłać. W intencji wszystkich dar czyńców będzie w październiku odprawiona Msza św. z jej intencji.
  4. Wszystkim, którzy tak bardzo licznie wzięli udział w sobotę w pielgrzymce do Odporyszowa i za świadectwo wiary składamy serdeczne - Bóg zapłać.
  5. Serdecznie dziękujemy dzieciom ze Szkolnego Koła Caritas za posprzątanie w piątek placu przy kapliczce w Sośninie po wakacyjnych alkoholowych imprezach młodzieży i dorosłych.
  6. Prosimy, by rodzice pozwolili dzieciom należeć do ministrantów, lektorów, chórku parafialnego, Szkolnego Koła Caritas, grupy młodzieżowej. My kapłani zapewniamy dzieciom bezpieczną zabawę i odpoczynek, pobożną modlitwę i niespodzianki. Potrzebna w tym jest jednak zgoda i pomoc rodziców.
  7. Chłopców ze szkoły podstawowej, zwłaszcza z klas trzecich zapraszamy do służby przy ołtarzu na spotkanie we czwartek o 15:30, dziewczynki z podstawówki do chórku w sobotę o 9.00, a gimnazjalistów chcących być lektorami w piątek o 18.30.
  8. W niedzielę 25 września o godz. 6.00 udamy się na Jasną Górę na pielgrzymkę rodzin. Serdecznie zapraszamy do udziału małżonków wraz z dziećmi.
  9. Do końca września parafia musi zapłacić w hurtowni 13 572, 80 gr za zakupiony materiał do wymiany instalacji elektrycznej. W przyszłą niedzielę prosimy o ofiary do kopert na ten cel. W tym roku średni od 80 do 100 rodzin mniej co miesiąc składa ofiary niż w ubiegłym roku. Prosimy o ofiary, gdyż z oświetlenia kościoła wszyscy korzystamy
  10. Zachęcamy do zakupienia Gościa Niedzielnego, w którym są niespodzianki związane z naszą parafią. W Małym Gościu jest dwie niespodzianki dla dzieci jedna słodka smaczne cukierki oraz pomoc naukowa – prosimy, by rodzice zakupili dzieciom tą gazetę. Prosimy o nabywanie kalendarzy parafialnych.
  11. Pewna osoba zgubiła tablice rejestracyjne do samochodu. Prosimy o jej zwrot.
  12. Dziękujemy osobom, które sprzątały kościół. Do sprzątania w sobotę o godz. 8.00 prosimy parafian: Leżoń Halina, Stopa Teresa, Magiera Alicja, Jarosz Bożena.