Aktualności z 2011 r.

Wspomnienie Bł. Jana Pawła II

Nasza parafia przeżywała historyczną chwilę. Nie modliliśmy się dziś jak do nie dawna o rychłą beatyfikację Jana Pawła II, ale po raz pierwszy uroczyście obchodziliśmy liturgiczne wspomnienie bł. Jana Pawła II. O godz. 16.45 zebrani w kościele oglądnęli krótki film o roli sanktuariów maryjnych w życiu Jana Pawła II. Następnie uczestniczyliśmy we Mszy św. Po jej zakończeniu młodzież naszego gimnazjum przygotowana przez p. mgr Marię Burzec i p. mgr Wiesława Kwiecień przedstawiła okolicznościowe misterium. Młodzież pięknie deklamowała fragmenty nauczania nowego polskiego błogosławionego na tle multimedialnej prezentacji, zaś szkolny chór śpiewał na przemian z solistkami refleksyjne utwory. Na zakończenie dzieci przewodniczyły przed obrazem bł. Jana Pawła modlitwie różańcowej. Wszyscy, nie tylko po raz kolejny wspomnieliśmy osobę Jana Pawła II, ale przypomnieliśmy sobie jego zobowiązujące zadania, byśmy byli ludźmi głębokiej wiary i miłości.