Ogłoszenia parafialne - 2011

XXXI Niedziela Zwykła – 30 października 2011 r

1. Spowiedź  z okazji Wszystkich Świętych dla starszych będzie w poniedziałek od godz. 16.00 do 17.00. Postarajmy się wszyscy wyspowiadać i zmarłym ofiarować nie tylko znicze i kwiaty, ale to co im jest najbardziej potrzebne czyli  modlitwę i odpust zupełny.
  2. We Wszystkich Świętych Msze św. tak jak w niedzielę. O  godz. 13. 30 wyruszymy z kościoła w procesji odmawiając koronkę do Miłosierdzia Bożego, a następnie różaniec za dusze śp. Zmarłych. Na cmentarzu, błogosławieństwem ogólnym zostaną poświęcone wszystkie groby i pomniki, nie będzie błogosławieństwa indywidualnego. Przyjdźmy w tym dniu wszyscy do kościoła, bo prognozowana deszczowa pogoda może uniemożliwić sprawowanie Mszy św. na cmentarzu.
  3. Przypominamy, że wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada odwiedzą codziennie cmentarz i tam pomodlą się za zmarłych mogą zyskać odpust zupełny dla dusz w czyśćcu cierpiących – każdego dnia dla jednej duszy. Aby uzyskać odpust należy wypełnić następujące warunki: spowiedź św., Komunia św., modlitwa w intencjach Ojca św.,  wyzbycie się przywiązania nawet do grzechu lekkiego, nawiedzenie cmentarza i tam modlitwa za zmarłą osobę, za którą ofiarowany jest odpust.
  4. W uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu ministranci i lektorzy będą zbierali ofiary do puszek na Seminarium.
  5. Obowiązkowe spotkanie dla klas III gimnazjum przed bierzmowaniem w czwartek. O godz. 16.30 wypominki o 17.00 Msza św. z kazaniem. Prosimy o udział w nabożeństwie także rodziców.
  6. Spotkanie klasy IB gimnazjum w środę o 16.00, dla I C w piątek o 16.00 na prałatówce. O godz. 16.30 młodzież wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę św. i wypominki w kościele.
  7. Dziękujemy za ofiary do kopert w październiku. Złożyło je 231 rodzin. Bóg zapłać. Wypłaciliśmy w całości zaległość za wykonanie instalacji elektrycznej w kościele.
  8. Ks. Rektor naszego Seminarium dziękuje za hojne dary w naturze jakie nasza parafia złożyła. W przyszłą niedzielę w Seminarium będzie odprawiona Msza św. w intencji darczyńców. Firmie p. Marka Krechniaka dziękujemy za przewiezienie darów do seminarium. Bóg zapłać za dary i transport.
  9. Zebranie wszystkich ministrantów w poniedziałek o 14:00.
  10. Zachęcamy do nabycia u ministrantów i czytania Gościa Niedzielnego i Żyjmy Ewangelią.
  11. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w środę od godz. 14.00 prosimy Panie: Seternus Halina, Kuśnierz Lucyna, Krzemińska Józefa, Świder Alfreda.