Ogłoszenia parafialne - 2011

I Niedziela Adwentu - 27 listopada 2011 r.

1. Rozpoczynamy dziś Adwent czyli czas duchowego przygotowania się do Świąt Bożego Narodzenia. Podejmijmy dobre postanowienia, by przychodzić na Roraty które będą o godz. 7.00 i 17.00, przystępujmy do spowiedzi i Komunii św. Nie zapomnijmy o dobrych uczynkach. W sklepach spożywczych będą wystawione kosze Caritas na dary serca.
  2. W poniedziałek po Roratach rano i wieczorem dzieci otrzymają specjalne plansze do naklejania obrazków z Janem Pawłem II. Obrazki jako nagroda za udział w Roratach będą rozdawane rano i wieczorem. Dzieci, które przyniosą serduszka z dobrymi uczynkami po losowaniu  zabiorą do domu żłóbeczek z Jezuskiem, by z całą rodziną pomodlić się w domu. Każde dziecko, które nie opuści ani jednych Rorat i będzie miało wszystkie obrazki otrzyma przed wigilią piękną nagrodę.
  3. W poniedziałek na wieczorne Roraty zapraszamy wszystkich przedszkolaków.
  4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek miesiąca. Prosimy, by wyspowiadać św. według następującego porządku:

-         w środę od godz. 16.00 cała szkoła podstawowa

-         we czwartek od godz. 16.00 całe gimnazjum

-         w piątek od godz. 16.00 młodzież szkół średnich i dorośli.

5. W I piątek udamy się do chorych. Prosimy o 2 samochody z rodzin: Stefanii Biel i Heleny Porada.

6. W środę różaniec o 16:30 poprowadzi Róża Marii Nowak.

7. W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej „Kościołowi na Wschodzie”. Z tej okazji przed kościołem będzie składka do puszek.

8. Obowiązkowe spotkanie dzieci z klas drugich szkoły podstawowej wraz z rodzicami odbędzie się w środę o 17.00.

9. W czwartek obowiązkowe spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami. Spowiedź od 16.00 różaniec o 16.30, o 17.00 Msza św.

10. W I sobotę o godz. 16.30 różaniec w intencji powołanych i o nowe powołania do służby Bożej o 17.00 Msza św. Modlitwy poprowadzą rodziny z Trzydniaków.

11. W sierpniu rozprowadzane były kalendarze na 2012 r. ze zdjęciami naszego kościoła. Koszt ich wydania  to suma 4600 zł. sprzedano jak na razie 330 kalendarzy. Mamy 1300 zł długu, a kalendarz miał przynieść dochód. Z tej przyczyny młodzież naszej parafii będzie dzisiaj odwiedzała domy i rozprowadzała kalendarze w cenie 10 zł. Prosimy o ich zakup, bo dochód ma być przeznaczony na spłatę długu za prezbiterium. Kalendarz można ofiarować jako prezent św. Mikołaja.

12. Dziękujemy pewnej rodzinie za dar 1000 zł na kościół, dzięki czemu wykonano 6 drewnianych podstawek pod figury świętych w prezbiterium.

13. Zachęcamy do nabywania u ministrantów i czytania Gościa Niedzielnego, Żyjmy Ewangelią. W Małym Gościu jest obrazek z modlitwą do Ducha Świętego, którą całe życie odmawiał  bł. Jan Paweł II.

14. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy panie: Krawiec Bernadetta, Podosek Renata, Piłat Maria, Nowosielska Dorota.