Aktualności z 2011 r.

Caritas pomaga dzieciom sierotom

Po śmierci naszych parafian małżonków - Ewy i Andrzeja Micków pozostało 5 dzieci sierot. Dzięki pomocy wielu ludzi dobrej woli po śmierci rodziców najpierw wykończono i wyposażono mieszkania dzieciom. W tym roku z inicjatywy Ks. Proboszcza dokonano ocieplenia elewacji ich całego rodzinnego domu. Pieniądze w wysokości 8000 zł na materiał przekazała z Fundacji Gniazdo Diecezjalna Caritas. W czasie prac najpierw wybudowano dach nad wejściowym gankiem (9m x 7m). Drewno z tartaku o wartości 1500 zł ofiarowali Jarosław i Kazimierz Wróblowie. Roboty ciesielskie bezpłatnie wykonali Franciszek Świątek i Jan Kogut z ul. Leśnej. Blachę o wartości 2000 zł w połowie ufundowali właściciele firmy Transtal z Smęgorzowa, blachę położyli Henryk Kacała i Grzegorz Schab. Resztę mteriałów zakupiono z oszczędności dzieci. Elewację wykonała firma p. Sławomira Podoska przy współudziale kilku pracowników Zakładu Komunalnego oraz wielu parafian. Wszystkim, którzy włączyli się w dzieło ocieplenia domu dzieciom sierotom składamy serdeczne Bóg zapłać. Niech Dobry Bóg hojnie im błogosławi.