Ogłoszenia parafialne - 2012

IV Niedziela Wielkiego Postu - 18 marca 2012 r.

1. W poniedziałek obchodzimy uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP.

2. W środę różaniec o 16.30 poprowadzi róża Władysława Piłata.

3. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.30., w Narożnikach o 16.30 Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16.00. Na Gorzkich Żalach są zbierane ofiary na pokrycie kosztów związanych z ubezpieczeniem budynków parafialnych.

4. Katecheza parafialna dla uczniów klas I c, II b, II c i II d gimnazjum w piątek o 16:45 na prałatówce.

5. Zbliża się Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia kiedy to wstępujemy do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Jest to sprawa niezwykle ważna dla istnienia Polskiego Narodu. W marcu sejmie złożono projekt ustawy o tzw. „świadomym rodzicielstwie”, który zakłada możliwość zabijania nienarodzonych dzieci nawet 9 miesiącu życia - tuż przed porodem, wprowadzenie sex edukacji do 1 klasy szkoły podstawowej, a także refundację środków antykoncepcyjnych i poronnych. Każdy chrześcijanin zdaje sobie sprawę z tego, że takie pomysły to barbarzyństwo i dlatego nie wolno biernie wobec takich pomysłów przechodzić. Zachęcamy do włączenia się do Duchowej Adopcji by przez 9 miesięczną codzienną modlitwę upraszać u Pana Boga łaskę opamiętania dla złych ludzi oraz łaskę uchronienie od śmierci każdego nienarodzonego, poczętego dziecka.

6. Zachęcamy do wykonywania pięknych palm na Niedzielę Palmową – warunki konkursu jak co roku.

7. Zachęcamy do nabywania u ministrantów i czytania Gościa Niedzielnego, w którym jest wiele ciekawych artykułów, jest nowy numer Żyjmy Ewangelię, zakupmy też prasę misyjną, by wesprzeć dzieło misyjne Kościoła.

8. W przyszłą niedzielę zmiana czasu z zimowego na letni.

9. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje, że termin składania wniosków o płatności bezpośrednie trwa od 15 marca do 15 maja. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.

10. Ks. Łukasz Niemiec odprawi w Kazachstanie 12 Mszy św. za + Pawła Mendysa: od rodziny Boruch z Ładnej, od rodziny Babiarz, od rodziny Pagosów, od Romana i Ewy Partyńskich, od Magdaleny i Przemysława Bryła, od Mendysów z Luszowic, od Pyzików z Dąbrowy T., od Janiny Ślęczkowskiej z rodziną, od Adolfa Minorczyka, od Wanady Kułaga z rodzoną, od Józefy Pyzik, od bratowej Barbary z rodziną.

11.Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy panie: Nowak Agnieszka, Pyzik Renata, Szwajkosz Stanisława, Pikul Danuta, Więcław Longina.