Ogłoszenia parafialne - 2012

VI Niedziela Wielkanocna - 13 maja 2012 r.

Informacje duszpasterskie

VI Niedziela Wielkanocna - 13 maja 2012 r.

1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Z tej okazji o godz. 18.00 w poniedziałek, wtorek w kościele parafialnym, a w środę w Narożnikach będziemy się modlić w procesjach o urodzaje w czasie tzw. Dni Krzyżowych. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do udziału w tych nabożeństwach, by Pan Bóg nie tylko błogosławił nam w pracach polowych, ale by chronił nasze domy i rodziny od gradu, pożarów, powodzi, a przede wszystkim od ciężkich grzechów i innych nieszczęść. W procesjach mają obowiązek codziennie brać udział uczniowie klas gimnazjalnych w ramach tzw. katechezy parafialnej.

2. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian a szczególnie dzieci i młodzież na wieczorne Msze św. z nabożeństwem majowym o godz. 19.00.

3. W środę różaniec o godz. 18.30 poprowadzi róża Teresy Gondek.

4. W sobotę Msza św. wieczorna o godz. 18.00.

5. Dziękujemy wikariuszowi ks. Rafałowi za gorliwe, pełne poświęcenia przygotowanie dzieci klas II do I Komunii św. oraz piękne przygotowanie uroczystości w kościele. Dziękujemy rodzicom za złożony dar ołtarza - 2600 zł na renowację figury św. Józefa. Bóg zapłać.

6. Dziękujemy bardzo serdecznie parafianom z Zarzecza za rzeką za wykonanie impregnacji całego sufitu nawy głównej, Krzysztofowi Giża za ocieplenie ścian kotłowni w kaplicy w Narożnikach, oraz Janowi Kogutowi z ul. Orzeszkowej za wykonane prace w kościele. Bóg zapłać.

7. W tym tygodniu zakończą się prace przy konserwacji technicznej połowy sufitu oraz ściany bocznej kościoła i tym samym rozpocznie się konserwacja malarska. Z tego powodu, w przyszłą III niedzielę maja bardzo prosimy by mieszkańcy każdego domu w parafii złożyli do kopert ofiarę na nasz Dom Boży, którym jest kościół parafialny. Dziękujemy wszystkim, którzy ofiarowali produkty spożywcze na wyżywienie dla pracowników – parafia codziennie wydaje 9 obiadów.

8. W tym tygodniu od godz. 8.00 do 15.00 prosimy do pracy przy czyszczeniu lamperii w całym kościele parafian z Zarzecza za rzeką:

-  poniedziałek: Rychliński Antoni, Juras Edward, Leżoń Marian, Galus Helena, Moździerz Jacek, Szkotak Kazimierz.

-  wtorek: Ryk Stanisław, Leżoń Marek, Czarnik Zdzisław, Warzecha Eugenia, Duda Tomasz, Kupiec Fryderyk.

-  środa: Pikul Grażyna, Pikul Dawid, Karimani Genowefa, Błachaniec Jan, Stefańczyk Andrzej, Minorczyk Tomasz.

Prace będą bardzo lekkie, dlatego mogą przyjść do pracy panie i młodzież prosimy o zastępstwo jeśli ktoś nie może przyjść. Dzięki naszej pracy obniżone zostaną wydatki związane z renowacją polichromii.

9.  Ze względu na zmianę godziny odprawiania wieczornych Mszy św. kancelaria parafialna we środę czynna będzie od godz. 18.00 do 19.00.

10. Zachęcamy, by u ministrantów zakupić Gościa Niedzielnego, w którym jest artykuł o naszym parafianinie ks. Mateuszu Gondku, który przygotowuje się do wyjazdu na misje. Do nabycia jest też Mały Gość Niedzielny z pięknym obrazem Matki Bożej i zdjęciami z niespodzianką, jest też prasa misyjna, z której dochód przeznaczony jest na misje.

11. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w środę o 16.00 prosimy parafian: Nowak Maria, Seternus Teresa, Gondek Lucyna, Błach Janina, Sipior Mariola, Wałaszek Krystyna, Wątroba Lucyna, Lupa Barbara oraz w sobotę od godz. 8.00: Kupiec Maria, Kmieć Wiesława, Pikul Danuta, Baran Joanna.