Ogłoszenia parafialne - 2012

XX Niedziela Zwykła - 20 sierpnia 2012 r.

1. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać uroczystość odpustową ku czci Patrona naszej parafii św. Kazimierza. Uroczysta suma odpustowa z procesją o godz. 11.00. Prosimy o niesienie feretronów:

-     figury Jezusa Zmartwychwstałego - róża Zygmunta Panka,

-     figury Matki Bożej Fatimskiej - róża Marii Kułaga

-     figury św. Józefa - gimnazjaliści klas III,

-     dwie figury Dzieciątka Jezus - chórek i dzieci pierwszokomunijne.

2. Prosimy o asystę małe dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia, dzieci pierwszokomunijne i Straż Pożarną.

3. Z okazji odpustu prosimy, by wszyscy parafianie dobrze się wyspowiadali. Ponieważ już niedługo będzie rozpoczęcie roku szkolnego oraz I piątek miesiąca wszystkie dzieci i młodzież mają obowiązek wyspowiadać się w sobotę. Porządek spowiedzi w sobotę: od 15.00 do 16.30, półgodzinna przerwa i od 17.00 do 18.00.

4. Tradycyjnie w sobotę przed odpustem o godz. 18.00 będziemy modlić się za zmarłych Parafian w czasie Mszy Św. na cmentarzu. Gdyby padało, Msza św. będzie w kościele. Prosimy, by uporządkować groby na cmentarzu, niech rodzice włączą w te prace dzieci i wnuki. Nie wolno wysypywać śmieci za płot, ale do kontenerów.

5. Z racji jubileuszu 150-lecia konsekracji naszego kościoła, został wydany jeszcze ładniejszy niż w ubiegłym roku kolorowy kalendarz z pięknymi zdjęciami z kościoła. Cena jednego kalendarza to kwota 10 zł. - jest to cegiełka na pokrycie kosztów renowacji polichromii. Wypada, by kalendarz ten był w każdym domu w parafii. Zakupmy kalendarz naszym bliskim i znajomym.

6. Z powodu objazdów na trasie, wyjazd pielgrzymów na Jasną Górę w sobotę - 25 sierpnia spod szkoły o godz. 5.00.

7. W środę różaniec o 1830 poprowadzi róża Władysławy Wróbel.

8. W piątek o godz. 16.00 będzie spotkanie dla ministrantów, o 17.00 dla lektorów, a w sobotę o 9.00 spotkanie chórku parafialnego. Spotkania są dla wszystkich obowiązkowe.

9. Zachęcamy do zakupienia Gościa Niedzielnego, w którym jest między innymi zdjęcie naszego kościoła, możemy się też dowiedzieć jak satanista stał się Apostołem Różańca.

10. Bóg zapłać mieszkańcom Podlesia za pracę przy kościele Bóg zapłać. Do pomocy w tym tygodniu od godz. 8.00 zapraszamy mieszkańców Porąb:

-     poniedziałek - Kawa Jan, Kawa Sławomir, Błocho Wiesław, Błocho Krzysztof, Kułaga Mirosław, Sołtys Andrzej, Ryba Elżbieta, Babiarz Stanisław, Wąż Ryszard, Seternus Władysław

-     wtorek - Działo Bogdan, Tyński Józef, Król Kazimierz, Wójcik Mariusz, Mikus Aneta, Juzba Krzysztof, Minor Bogdan, Surgot Piotr

-     środa - Potok Jan, Skiba Zygmunt, Tyński Bronisław, Kozicki Jacek, Żurawski Darek, Golemo Dariusz, Mikus Teofil

-     czwartek - Kawa Grzegorz, Wawrzonek Stanisław, Galus Franciszek, Warias Józef, Seternus Bożena, Wąchała Edward, Surgot Marian

-     piątek - Stopa Marcin, Bogoniowska Krystyna, Gondek Czesław, Moździerz Franciszek, Kupiec Kazimierz, Błachaniec Józef, Błocho Marian.

11. Dziękujemy osobom, które sprzątały w tym tygodniu kościół. Do sprzątania we środę o godz. 17.00 prosimy: Kijak Beata, Dziedzic, Kaczocha Maria, Frąc Wioletta, Nęga Bożena. Sprzątanie w sobotę od godz. 8.00: Kupiec Wiesława, Powroźnik Felicja, Powroźnik Elżbieta, Kaczocha Dariusz, Kupiec Grażyna, Brzychczy Małgorzata, Wolak Adela.