Ogłoszenia parafialne - 2012

XXIV Niedziela Zwykła - 16 września 2012 r.

1. W przyszłą niedzielę, z racji zakończenia generalnego remontu kościoła parafialnego oraz jubileuszu 150-lecia konsekracji kościoła, do naszej parafii przybędzie JE Ks. Bp Andrzej Jeż. Na uroczystej Eucharystii o godz. 11.00 dokona konsekracji ołtarza mszalnego i poświęci 3 odnowione ołtarze. Zapraszamy wszystkich parafian do pobożnego udziału w tej tak bardzo podniosłej uroczystości. Na powitanie Ks. Biskupa udamy się przed dzwonnicę.

2. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w Drodze Krzyżowej i Mszy św. na cmentarzu. Bóg zapłać.

3. W środę różaniec o godz. 17.30 poprowadzi róża Marii Kułagi.

4. Spotkanie ministrantów w wtorek o 16.00, lektorów w piątek o 18.30.

5. Chłopców ze szkoły podstawowej, zwłaszcza z klas trzecich zapraszamy do służby przy ołtarzu - spotkanie w piątek o 15:30.

6. Katecheza parafialna dla gimnazjalistów w środę o 17.15 dla kl. 2B, w piątek o 17.15 dla kl. 2C. Po spotkaniu w danym dniu zapraszamy na Mszę św. młodzież wraz z rodzicami.

7. Seminarium Duchowne prosi o dary w naturze. Za dwa tygodnie, w sobotę od godz. 8.00 będą zbierane przez radnych parafialnych przed bramami domów płody rolne. Prosimy, by podzielić się z potrzebującymi, tym czym tak hojnie obdarzył nas w tym roku Pan Bóg – zbożem, warzywami i owocami. Radni parafialni zorganizują w swoich rejonach transport. Dary zostaną złożone w stodole przy plebanii.

8. W tym tygodniu zakończone zostały prace przy renowacji polichromii kościoła. Bóg zapłać mieszkańcom Górek za zdemontowanie rusztowania. Ołtarz boczny pw. św. Franciszka został rozebrany, by można było wymalować boczną ścianę i przewieziony do pracowni konserwatorskiej. W tym roku, z braku pieniędzy nie będzie poddawany renowacji.

9.  Wczoraj zakończone zostały prace przy odnowieniu ogrodzenia kościoła. Wyczyszczono i zaimpregnowano piaskowiec, 4-krotnie pomalowano sztachety i przykręcono nowymi śrubami. Dziękujemy stolarzowi Wiesławowi Kogutowi wraz z rodziną za bardzo solidne wykonanie pracy. Bóg zapłać.

10. Na tablicy ogłoszeń jest zamieszczona lista darów do ufundowania przez chętnych Parafian.

11. Zachęcamy do oglądnięcia historycznych eksponatów w przedsionku kościoła.

12. W ramach „walki z bezrobociem w parafii”, po dłuższym odpoczynku od wtorku rozpoczniemy malowanie dzwonnicy. Zapisy do pracy, pod dzwonnicą dzisiaj - w czasie każdej Mszy św.

13. Zachęcamy do nabywania u ministrantów Gościa Niedzielnego i Małego Gościa, jest w nim płyta CD z hip-hopowymi piosenkami dla młodzieży, jest nowy numer Żyjmy Ewangelią.

14. Dziękujemy bardzo serdecznie za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy Panie: Chudy Wiktoria, Wójcik Małgorzata, Kułaga Maria, Gmyr Zofia, Mucha Maria, Kwiatkowska Zofia, Rój Stanisława, Tomala Elżbieta.