Ogłoszenia parafialne - 2012

XXV Niedziela Zwykła - 23 września 2012 r.

1. Dzisiaj, z racji zakończenia generalnego remontu kościoła parafialnego oraz jubileuszu 150-lecia konsekracji kościoła, do naszej parafii przybędzie JE Ks. Bp Andrzej Jeż. Na uroczystej Eucharystii o godz. 11.00 dokona konsekracji ołtarza mszalnego, poświęci 3 odnowione ołtarze, polichromię i udzieli wszystkim uczestnikom nabożeństwa specjalnego błogosławieństwa.

2. W środę różaniec o godz. 17.30 poprowadzi róża Wandy Minorczyk.

3. W przyszłą niedzielę przypada dzień Modlitw o Trzeźwość. Módlmy się w kościele i w naszych domach za uwikłanych w nałóg pijaństwa, prośmy o łaskę trzeźwego życia dla dzieci i młodzieży, pielęgnujmy abstynencję i trzeźwość w naszych rodzinach.

4. Seminarium Duchowne prosi o dary w naturze. Tak jak to było zapowiadane, w najbliższą sobotę od godz. 8.00 przed bramami domów będą zbierane płody rolne. Prosimy, by podzielić się z przygotowującymi do kapłaństwa, tym czym tak hojnie obdarzył nas w tym roku Pan Bóg – zbożem, warzywami i owocami.

5. W najbliższą sobotę członkowie Apostolskiego Dzieła Pomocy dla Czyśćca udadzą się do parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Tarnowie na ogólno diecezjalne spotkanie formacyjne. Wyjazd o godz. 8.00.

6. Bóg zapłać młodym małżonkom za przekazanie 3500 zł na renowację polichromii 2 aniołów na suficie, pewnej rodzinie za ufundowanie renowacji Krzyża na suficie przy prezbiterium, kapłanowi rodakowi za ufundowanie tronu pod Najświętszy Sakrament, małżeństwu z Narożnik za ufundowanie figury Chrystusa Zmartwychwstałego, małżeństwu które z ok. 40 r. ślubu ufundowało renowację kielicha, pewnej osobie za ufundowanie pięknej srebrnej gołębicy symbolu Ducha Świętego na suficie kościoła.

7. Zachęcamy do nabywania u ministrantów Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Żyjmy Ewangelią.

8. Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim za piękne sprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy Panie: Micek Julia, Micek Angelika, Toczek Zofia, Toczek Józef.