Ogłoszenia parafialne - 2012

XXX Niedziela Zwykła - 28 października 2012 r.

1. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Z tej okazji spowiedź św. będzie w następującym porządku:

- w poniedziałek od godz. 16.00 wszystkie dzieci z podstawówki,

- we wtorek od 16.00 wszyscy gimnazjaliści,

- w środę od 16.00. dorośli.

Prosimy by dzieci zabrały ze sobą dyplomiki do spowiedzi na I piątki. Postarajmy się wszyscy wyspowiadać i zmarłym ofiarować nie tylko znicze i kwiaty, ale to co im jest najbardziej potrzebne czyli modlitwę, Komunię św. i odpust zupełny. W czasie kazania i różańca nie spowiadamy.

2. We Wszystkich Świętych Msze św. tak jak w niedzielę. O godz. 13. 30 wyruszymy z kościoła w procesji odmawiając koronkę do Miłosierdzia Bożego, a następnie różaniec za dusze Śp. Zmarłych. Na cmentarzu, błogosławieństwem ogólnym zostaną poświęcone wszystkie groby i pomniki, nie będzie pokropienia indywidualnego. Na Mszę św. przyjdźmy w tym dniu wszyscy do kościoła, bo prognozowana deszczowa pogoda może uniemożliwić sprawowanie Mszy św. na cmentarzu. Nie uczestniczenie we Mszy św. we Wszystkich Świętych jest grzechem ciężkim.

3. Przypominamy, że wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada odwiedzą codziennie cmentarz i tam pomodlą się za zmarłych mogą zyskać odpust zupełny dla dusz w czyśćcu cierpiących – każdego dnia dla jednej duszy. Aby uzyskać odpust należy wypełnić następujące warunki: spowiedź św., Komunia św., modlitwa w intencjach Ojca św., wyzbycie się przywiązania nawet do grzechu lekkiego, nawiedzenie cmentarza i tam modlitwa za zmarłą osobę, za którą ofiarowany jest odpust.

4. W uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu ministranci i lektorzy będą zbierali ofiary do puszek na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

5. Obowiązkowe spotkanie dla klas III gimnazjum przed bierzmowaniem we wtorek - spowiedź. W środę o 17.00 Msza św. z kazaniem. Prosimy o udział w nabożeństwie wszystkich rodziców.

6. Katecheza parafialna dla klasy I B w poniedziałek o 16.15, dla I C we wtorek o 16.15 na prałatówce. Po katechezie młodzież wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę św.

7. Dziękujemy za ofiary do kopert. Złożyło je 305 rodzin, w tym sporo rodzin wyrównało swoje zaległości Bóg zapłać. Dzięki temu zapłaciliśmy kolejną ratę za wykonanie renowacji polichromii w kościele.

8. Zachęcamy do nabycia u ministrantów i czytania Gościa Niedzielnego z którego dowiemy jak w Krakowie bronią wiary w Boga, w Małym Gościu jest płyta z pięknym filmem „Oskar i Pani Róża” nie tylko dla dzieci, jest jeszcze Żyjmy Ewangelią z pięknymi zdjęciami naszego kościoła.

9. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w środę od godz. 8.00 prosimy Panie: Warzecha Genowefa, Pikul Stanisław, Rogala Jolanta, Fijał Władysława.