Aktualności z 2012 r.

Narodowe Święto Niepodległości

W niedzielę 11 listopada obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji wielu parafian przybyło na uroczystą Mszę św. o godz. 11.30 w intencji Ojczyzny oraz przepiękną akademię przygotowaną przez dzieci i rodziców. We wprowadzeniu do Mszy św. Ks. Proboszcz przypomniał słowa bł. Jana Pawła II który prosił wszystkich Polaków, aby duchowe dziedzictwo któremu na imię Polska jeszcze raz przyjęli z wiarą, nadzieją i miłością i aby nie podcinali korzeni z których Polska wyrasta. Tymi korzeniami są: Bóg, honor, Ojczyzna. wartości te są obecnie w Polsce wyśmiewane i wręcz obsesyjnie niszczone. Celebrans poprosił, by każdy obecny na Eucharystii wartości tych bronił dla wspólnego dobra.

Po Mszy św., odbyła się patriotyczne akademia. Młodzież i nauczyciele recytowali polskie utwory patriotyczne, które były przeplatane przepięknie wykonanymi pieśniami patriotycznymi wykonanymi przez chór męski złożony z mężczyzn naszej parafii.

Akademia była bardzo potrzebnym nam wszystkim zastrzykiem treści intelektualnej dla umysłu i wartości artystycznych dla serca. Dziękujemy paniom Marii Burzec i Zuzannie Jagiełło oraz p. Wiesławowi Kwiecień za wysiłek i trud włożony w przygotowanie akademii.