Aktualności z 2012 r.

Przeżyjmy owocnie Adwent

Proboszcz naszej parafii postarał się o to by każdy, kto tylko zechce owocniej przeżył tegoroczny adwent. Na początku adwentu rozdał na Roratach ponad 140 niezwykle ciekawych książeczek do czytania i oglądania wszytskim obecnym w kościele małym dzieciom. Dzieci mają uciechy co nie miara - czytają książki, po czym opowiadają je w kościele lub deklamują wyuczone wierszyki, za co otrzymują niezwykle sympatyczne aniołeczki i obrazki. Przeczytane przrz siebie książki, w szkole i w kościele wymieniają między sobą.

Książki do czytania otrzymali także młodzi z gimnazjum oraz dorośli - ponad 60 książek o różnej religijnej tematyce. Wszyscy czytający książki będą w ten sposób pogłębiać swoją wiarę w Boga oraz ożywić swoje życie religijne.

Po adwencie książki wrócą do kościoła i będą stanowiły pierwsze nabytki do tworzonej przez Ks. Proboszcza Biblioteki Parafialnej.