Ogłoszenia parafialne - 2012

IV Niedziela Adwentu - 23 grudnia 2012 r.

1. W poniedziałek Wigilia Bożego Narodzenia. Prosimy o religijne przeżycie tej rodzinnej uroczystości. Odczytajmy Ewangelię o Narodzeniu Pana Jezusa, odmówmy wspólny pacierz, połammy się opłatkiem i śpiewajmy kolędy. Nie zapomnijmy w tym dniu o samotnych i chorych. Nie spożywajmy w tym dniu potraw mięsnych i alkoholu.

2. Dla wszystkich którzy przyjechali z zagranicy i nie zdążyli się wyspowiadać będzie okazja do spowiedzi w poniedziałek od 6.30 do 8.00.

3. Pasterka w Narożnikach o godz. 22. 30, w kościele parafialnym o 24. 00. O godz. 23.40 w kościele w oczekiwaniu na Boże Narodzenie będziemy modlić śpiewem Ciemnej Jutrzni Adwentowej. Na Pasterce będzie składka na Fundusz Obrony Życia. W Boże Narodzenie Msze św. tak jak w niedzielę. W święto Św. Szczepana nie będzie Mszy św. popołudniowej.

4. Rozprowadzane są dziś przez ministrantów piękne kalendarze parafialne po 10 zł. jest ich prawie 400. Zakupmy je jako prezenty na gwiazdkę, pod choinkę, są komplety widokówek naszego kościoła także po 10 zł.

5. Rozprowadzane są świece na wigilijny stół i poświęcone opłatki. Zostało jeszcze wiele świec za które musimy zapłacić, prosimy o ich zakupienie i zaświecenie na grobach bliskich.

6. Dziękujemy rodzicom i uczniom klas III gimnazjalnych za przekazanie daru ołtarza w wysokości 2200 zł na renowację aniołka przy tabernakulum, pewnej osobie za ufundowanie bombek na choinki w kościele, kolejnej osobie za ufundowanie pięknego fioletowego ornatu. Bóg zapłać.

7. Zachęcamy do nabywania u ministrantów i czytania świątecznego podwójnego wydania Gościa Niedzielnego, w którym jest modlitewnik na Wigilię oraz Żyjmy Ewangelią.

8. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w poniedziałek od godz. 8.00 prosimy parafian: Warias Roman, Wiatrowska Teresa, Pikul Janina, Pikul Grażyna, Doroż Stefania, Frąc Dorota, Bielat Janina, w sobotę po świętach Labak Zofia, Kuta Teresa, Ślęczkowska Małgorzata, Duda Beata.