Liturgiczna Służba Ołtarza

Rok 2012

Nowi kandydaci na ministrantów

W niedzielę 18 listopada 3 chłopców z trzeciej klasy zostało przyjętych do grona kandydatów na ministrantów. Teraz czeka ich okres kilkumiesięcznego przygotowania, po którym zasila szeregi ministrantów.

Młodzi ministranci

W uroczystość Zesłania Ducha Świętego, na Mszy św. o godz. 11.30 pięciu chłopców ze szkoły podstawowej zostało przyjętych do grona ministrantów. Nowi ministranci przez 8 miesięcy poznawali zasady służby ministranckiej. W tym okresie służyli przy ołtarzu jako aspiranci przygotowując się praktycznie do służby Bożej. Od chwili uroczystego błogosławieństwa jako już ministranci będą według wyznaczonego planu, służyć na Mszy św. w ciągu tygodnia, w niedziele i święta oraz w czasie innych nabożeństw. Gratulujemy rodzicom nowych ministrantów oraz chłopcom życzymy, aby nie brakło im gorliwości w służbie Bożej.

Turniej dekanalny ministrantów w piłkę nożną halową

W środę 29 lutego w naszej szkole odbył się dekanalny turniej ministrantów w piłce nożnej halowej, w którym oprócz naszej wzięły udział drużyny z Dąbrowy Tarnowskiej i Odporyszowa. Najlepsi okazali się ministranci z Odporyszowa, którzy nieznacznie pokonali swoich kolegów z Dąbrowy i Radgoszczy. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowy puchar i awansowali do dalszych rozgrywek.

Turniej ministrantów w tenisa stołowego 2012.

W dniach od 13 do 15 lutego odbył się w naszej parafii, jak co roku, turniej ministrantów w tenisa stołowego. Po rozegraniu ponad 40 meczów wyłoniono zwycięzców. W kategorii „Ministranci starsi” zwyciężył Sławek Urban przed Tomkiem Powroźnikiem i Kamilem Marnikiem. Natomiast pierwsze miejsce w kategorii „Ministranci młodsi” wywalczył Przemek Błocho, który w pokonanym polu pozostawił m.in. braci Bartka i Grześka Żurawskich oraz wielu innych. Najlepsi zawodnicy otrzymali medale i cenne nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy.