Ogłoszenia parafialne - 2013

Wielki Czwartek - 28 marca 2013 r.

1. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy będzie dziś do godz. 22.00.

2. Zapraszamy w Wielki Piątek na adorację Pana Jezusa w Ciemnicy w ciągu całego jutrzejszego dnia, a w szczególności:

- o godz. 9.00 adoracja młodzieży gimnazjalnej.

- o godz. 10.00 Droga Krzyżowa i adoracja dla wszystkich dzieci z przedszkola i podstawówki.

-  o godz. 15.00 uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego, dla chorych i tych którzy nie mogą przyjść na liturgię wieczorem.

3. Nabożeństwo Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18.00.

4. Ponieważ wielu parafian z powodu pracy do późnych godzin wieczornych i powrotów z zagranicy w Wielki Piątek nie jest obecna na Liturgii Wielkopiątkowej, dlatego jutro Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą o godz. 21.00. Od 22.00 adorację poprowadzi Akcja Katolicka, od 23.00 młodzież.

5. Prosimy o pobożne uczestniczenie w modlitwach adoracyjnych, przez wspólną modlitwę i śpiewanie pieśni, a nie tylko przez ucałowanie Krzyża.

6. Prosimy o zachowanie w Wielki Piątek postu ścisłego, oraz abstynencji od napojów alkoholowych i pokarmów mięsnych, a w Wielką Sobotę postu od pokarmów mięsnych. Warto zrezygnować z oglądania TV i zabaw komputerowych, aby mieć więcej czasu na modlitwę i skupienie. Niech rodzice swoim dobrym przykładem dają przykład swoim dzieciom.

7. Teraz nastąpi uroczyste przeniesienie Pana Jezus do Ciemnicy. Śpiewajmy z wiarą hymn: Przed Tak wielkim Sakramentem, za odśpiewanie którego dziś można uzyskać odpust zupełny. Po odśpiewaniu pieśni: Ogrodzie Oliwny nastąpi obrzęd obnażenia ołtarzy, symbolizujący aresztowanie Pana Jezusa, przesłuchiwanie u Annasza, Kajfasza, Heroda i Piłata, skazanie niewinnego Syna Bożego na ubiczowanie, cierniem ukoronowanie, naigrawanie się przez żołnierzy i pospólstwo i oczekiwanie na śmierć w więzieniu. Adorację rozpocznie Towarzystwo Przyjaciół Seminarium Duchownego w Tarnowie.