Ogłoszenia parafialne - 2013

Zesłanie Ducha Świętego - 19 maja 2013 r.

1. Jeszcze kilka tygodni temu zamartwialiśmy się wszyscy przedłużającą się zimą i ze strachem myśleliśmy o urodzajach. Dzięki Panu Bogu wszystko pięknie w ogródkach i w polu rośnie, dlatego przychodźmy liczniej na Msze św. i nabożeństwo majowe, by dziękować Panu Bogu za opiekę nad nami.
  2. Zapraszamy dziś o godz. 15.30 wszystkie dzieci klas IV szkoły podstawowej na nabożeństwo majowe.
  3. W poniedziałek przypada święto NMP Matki Kościoła. Msze św., o godz. 7.00, 10.00, 18.00 i 19.00 w Narożnikach. Po Mszy św. wieczornej obowiązkowe spotkanie Rady Parafialnej na plebanii.
  4. We wtorek Msza św. i nabożeństwo majowe w Kapliczce w sośninie.
  5. W środę różaniec o godz. 17.30 poprowadzi róża Grażyny Chwałek. Po Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej.
  6. W czwartek będziemy obchodzić po raz pierwszy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  7. Z okazji Dnia Matki zapraszamy wszystkie Mamy na Msze św. i nabożeństwo majowe w sobotę. Będzie niespodzianka.
  8. W ubiegłą niedzielę młodzież zbierała podpisy w domach przeciwko aborcji eugenicznej oraz seks edukacji w przedszkolach i szkołach podstawowych. Ponieważ wiele osób było na I Komuniach poza parafią i nie podpisało się - podpisy pod protestem można składać dzisiaj przed kościołem. Mamy nadzieję, że nikt z młodzieży, rodziców i dziadków w naszej parafii nie chce aby jego rodzeństwo, dzieci i wnuki byli wychowywani przez trenerów seksu, a dzieci podejrzane o chorobę zabijane, a nie leczone. Prosimy o wsparcie tego bardzo ważnego protestu, tym bardziej że rząd zupełnie nie liczy się z Polskim Narodem.
  9. Zachęcamy do nabycia ministrantów Gościa Niedzielnego i Żyjmy Ewangelią.
  10. W ubiegłą sobotę młodzież z naszej parafii a także z sąsiednich urządziła sobie tuż obok kapliczki imprezę alkoholową. Dwa metry od kapliczki zapalili ognisko, pili piwo na krzesłach zabranych z kapliczki. Takie zachowanie jest skandaliczne. Skandaliczne jest również to, że rodzice nie wyciągnęli żadnych konsekwencji i nie zareagowali na zachowanie dzieci. Przypominamy, że w sośninie nie wolno palić ognisk i urządzać imprez towarzyskich.
  11. Dziękujemy mieszkańcom Porąb za udekorowanie kościoła brzózkami i posprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła i skoszenie trawy przy kościele we wtorek od godz. 8.00 prosimy parafian: Surgot Zofia, Surgot Krystyna, Kawa Zofia, Żurawska Dorota, Wawrzonek Maria, Kozicka Grażyna oraz w sobotę od 8.00: Błocho Marian, Mikus Leokadia, Niemczura Janina, Mikus Aneta.