Ogłoszenia parafialne - 2013

XVI Niedziela Zwykła - 21 lipca 2013 r.

1. W środę różaniec o godz. 18.30 poprowadzi róża Władysława Piłata.

2. W piątek na Mszę św. zapraszamy wszystkich, którzy pragną ofiarować zmarłym dar pobożniejszej wspólnotowej modlitwy, szczególnie członków Apostolskiego Dzieła Pomocy dla Czyśćca. O godz. 18.45 Koronka do Miłosierdzia Bożego, następnie Msza św. z Nieszporami za zmarłych i homilia.

3. Zakończyły się prace na nowej części cmentarza. Położono 430 mb obrzeża. Do utwardzenia 2 dróg i 3 alejek użyto 300 ton kamienia. Sam kamień kosztował 8 400 zł. Dziękujemy Józefowi Sipiorowi oraz synom Pawłowi, Grzegorzowi, Marcinowi i Łukaszowi za wykonanie obrzeża dróg i alejek, Robertowi Cholewa i Eugeniuszowi Popera za bezpłatne wykonanie pomiarów i niwelację placu cmentarnego, Firmie Rad - Bet za rozwiezienie ładowarką kamienia oraz mieszkańcom Trzydniaków i Zadębia za prace na cmentarzu i uporządkowanie placu na plebanii. W piątek dodatkowo pracowali: Micek Mariusz, Podosek Andrzej, Kułaga Grzegorz, Banaś Jacek, Skrzek Zdzisław, Przemyski Henryk, Cudak Józef, Bartoń Bronisław, Józef Rój, Jan Idzik, Adam Sipior i Paweł Kapusta. Bóg zapłać za solidną prace.

4. W ubiegłym tygodniu Ks. Proboszcz podpisał umowę ze Starostwem w Dąbrowie Tarnowskiej, dzięki której parafia otrzymała 5 000 zł na renowację ołtarza św. Franciszka. Niestety w tym roku, ani od Konserwatora Zabytków w Tarnowie, ani od Marszałka Województwa w Krakowie nie otrzymamy już żadnej dotacji na renowację ołtarza.

5. Wyjazd na wycieczkę do Ciężkowic osób uczestniczących w jasełkach we wtorek o godz. 8.00 z parkingu szkolnego. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Prosimy zabrać wygodne obuwie.

6. U ministrantów można zakupić Gościa Niedzielnego z ciekawymi informacjami o podsłuchach oraz kwartalnik Do domu Ojca.

7. Dziękujemy za posprzątanie kościoła Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy parafian: Jarosz Wiesława, Kubek Piotr, Mendys Wiesława, Mendys Agata.