Ogłoszenia parafialne - 2013

Uroczystość Wniebowzięcia NMP - 15 sierpnia 2013 r.

1. W naszym kościele w kaplicy Najśw. Serca Pana Jezusa we wtorek zgodnie z wcześniejszym postanowieniem konserwatora zabytków został ponownie zamontowany odrestaurowany ołtarz św. Franciszka. Tylko nieliczne parafie w naszej diecezji mają ołtarz św. Franciszka, patrona obecnego papieża, jedną z nich jest nasza parafia.

2. Zachęcamy do udziału w pieszej pielgrzymce z Tarnowa na Jasną Górę. Zapisy w kancelarii parafialnej lub w Dąbrowie. Dzieci i młodzież mają w całości fundowaną opłatę pielgrzymkową.

3. W niedzielę przed kościołem dzieci ze Szkolnego Koła Caritas zbierają do tornistrów przybory szkolne oraz drobne ofiary.

4. Tradycyjnie organizujemy pielgrzymkę autokarową w dniu 25 sierpnia na wejście pielgrzymów na Jasną Górę. Koszt autokaru 35 zł. Pielgrzymka dojdzie do skutku, jeśli będzie przynajmniej 50 chętnych. Zapisy w sklepie u państwa Seternusów.

5. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w środę Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy parafian: Rój Stanisława, Tomala Elżbieta, Micek Julia, Micek Angelika, Toczek Zofia, Toczek Józefa. Będzie dalej czyszczona z chwastów kostka prosimy przynieść ze sobą stare śrubokręty. Mimo suszy kupujmy kwiaty do ubrania ołtarza mszalnego.