Dziecięcy Chórek Parafialny

36.  Zawislak Klaudia

37.  Zawiślak Wiktoria

Chórek w Stadnikach

Od wielu już lat w naszej parafii w okresie Wielkiego Postu przedstawiane jest Misterium Męki Pańskiej. Starsza młodzież pod kierunkiem księży wikariuszy przygotowuje Drogę Krzyżową w plenerze, albo misterium męki Pana Jezusa w kościele. Wszystkie dziewczynki z chórku wraz z p. Organistką w nagrodę za gorliwą animację śpiewu w kościele udały się w sobotę 12 marca pod kierunkiem ks. Proboszcza na pielgrzymkę do Stadnik. Jest to miejscowość, w której istniej Wyższe Seminarium Duchowne Księży Sercanów. Co roku alumni przedstawiają, znane i podziwiane w całej Polsce profesjonalnie przygotowane i wykonywane Misterium Męki Pana Jezusa. Niesamowite wrażenie zrobiła na dziewczynkach, muzyka, sceneria, a zwłaszcza gra aktorów. Na widok szatana i śmierci dał się słyszeć krzyk przerażenia. Postać Chrystusa wzbudziła wyciszenie, zadumę i płacz w chwili ukrzyżowania i śmierci.

Przeżycie męki Pana Jezusa pogłębiło wiedzę religijną i umocniło wiarę dziewczynek. Mogli się o tym przekonać opiekunowie i rodzice biorący udział w Misterium.