Akcja Katolicka

Wydarzenia

W 21 stycznia 2008 rok miało miejsce Diecezjalne Spotkanie Akcji Katolickiej. Spotkaniu przewodniczył ks. biskup Wiktor Skworc, a także duszpasterz diecezjalny AK ks. prof. dr Ireneusz Stolarczyk. Naszą parafię reprezentowali: Krzysztof Sajdak, Paweł Skiba i Magdalena Szwajkosz. W spotkaniu wziął udział także nasz proboszcz ks. dr Marek Łabuz. Po Mszy świętej proboszcz z Szarwarku ks. Janusz Halik zaprosił wszystkich na uroczystą Wigilię.

W dniu 31 sierpnia 2008 roku przy współpracy Civitas Christiana z Dąbrowy Tarnowskiej została zorganizowana w przedsionku kościoła parafialnego pw. św. Kazimierza w Radgoszczy wystawa o tematyce maryjnej. Z okazji Święta Matki Boskiej Częstochowskiej zostały wyeksponowane obrazy, książki, medaliki związane z tym świętem.

W dniu 18 października 2008 roku w Zabawie, rodzinnej parafii bł. Karoliny Kózka odbyło się diecezjalne spotkanie członków Akcji Katolickiej. Na program spotkania złożyły się: Droga Krzyżowa szlakiem męczeństwa błogosławionej Karoliny Kózki, Msza św. w domu błogosławionej Karoliny, referat dotyczący działalności AK w naszej diecezji. Członkowie POAK z Zabawy zaprosili wszystkich do słynnej stodoły na kiełbaski z grilla.

W dniach od 12 do 18 października 2008 roku została zorganizowana wystawa Papieska. Była ona poświęcona 30 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Papieża. Wystawa znajdowała się w przedsionku naszego kościoła, więc każdy mógł ją zobaczyć i podziwiać piękne eksponaty którymi były: albumy z pielgrzymek Ojca Świętego do Polski, kolorowe zdjęcia, a także obrazy Maryjne i medaliki.

W parafii pw. św. Kazimierza w Radgoszczy zorganizowano uroczyste spotkanie opłatkowe dla członków Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. Uroczystość rozpoczął ks. Dominik Furgał składając życzenia wszystkim członkom Akcji Katolickiej. Do życzeń dołączyli również wszyscy zaproszeni goście. Po krótkiej modlitwie oraz błogosławieństwie, przy śpiewie kolęd wszyscy obecni na spotkaniu składali sobie wzajemnie życzenia dzieląc się opłatkiem.