Akcja Katolicka

Rok 2010

Spotkanie noworoczne

11 stycznia 2010 roku o godzinie 18:00 na prałatówce przy Prafii św.Kaziemierza w Radgoszczy odbyło się spotkanie opłatkowe parafialnego oddziału Akcji Katolickiej. Spotkanie rozpoczął ksiądz wikariusz, który odmówił wraz z członkami Akcji Katolickiej modlitwę. Następnie wszyscy usiedli do stołu, by dzieląc się opłatkiem złożyć sobie życzenia i cieszyć się wzajamną obecnością.

Po życzeniach wszyscy częstowali się ciastem i pyszną karpatką przygotowaną przez księdza Dominika. Dalsza część spotkania przebiegła przy wspólnym śpiewie kolęd i rozmowach.

Pielgrzymka do Łagiewnik

Dnia 11 kwietnia 2010 roku zoeganizowano pielgrzymkę parafialną przez AK do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach. Uczestniczyło w niej 60 osób. W ciszy i modlitewnym skupieniu uczestniczyliśmy we Mszy św., która została odprawiona pod przewodnictwem ks. kardynała Stanisława Dziwisza-Metropolity Krakowskiego.

Święto patronalne AK

W dniu 21 listopada 2010 roku w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, Akcja Katolicka przeżywała swoje patronalne święto. Wzorem lat poprzednich, dla wyrazenia jedności z Biskupem oraz podkreślenie kościelnego charakteru stowarzyszenia zgromadziliśmy się w Tarnowskiej Bazylice Katedralnej, by jako AK wespół z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży w sposób uroczysty oddać cześć Chrystusowi Królowi. Uroczystą Mszę św. odprawił i homilię wygłosił Ks. Biskup Ordynariusz Wiktor Skworc.

Przed Mszą św. w Domu im. Jana Pawła II przy katedrze odbyło się spotkanie przybyłych na pielgrzymkę członków AK, podczas którego wykład wygłosił Asystent Diecezjalny AK ks.dr hab. Ireneusz Stolarczyk. Naszą parafię reprezentował p.Krzysztof Sajdak,prezes AK w Radgoszczy.

Spotkanie opłatkowe

28 grudnia 2010 roku o godz. 18:00 na prałatówce przy Parafii św.Kazimierza w Radgoszczy odbyło się spotkanie opłatkowe parafialnego oddziału Akcji Katolickiej. Uroczystość rozpoczął ks.Rafał Żelaznyskładając życzenia wszystkim członkom AK. Do życzeń dołączyli również wszyscy zaproszeni goście. Dalsza część spotkania przebiegła przy śpiewie kolęd i rozmowach.