Akcja Katolicka

Rok 2012

Pielgrzymka do Łagiewnik

W Tygodniu Miłosierdzia odbyła się pielgrzymka do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, którą zorganizowali członkowie Akcji Katolickiej. Pielgrzymi uczestniczyli w uroczystej Mszy św., a następnie czuwali na modlitwie aż do Godziny Miłosierdzia. O godz. 15:00 wzięli udział w Koronce do Bożego Miłosierdzia.

Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

14 września 2012 r. członkowie Akcji Katolickiej przygotowali i prowadzili Drogę Krzyżową za Ojczyznę, następnie wzięli udział we Mszy św. na cmentarzu parafialnym, która została odprawiona przy krzyżu z wizerunkiem Pana Jezusa, ufundowanym przez członków Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. Przedstawiciele Akcji zadbali również o asystę liturgiczną.

Piesza Pielgrzymka do Odporyszowa

Mimo niesprzyjającej pogody w sobotę 6 września zgromadziliśmy się wcześnie rano w kościele, by z błogosławieństwem ks. Proboszcza wyruszyć pieszo do Sanktuarium Matki Bożej w Odporyszowie.

Na szczęście pogoda dopisała. Liczna grupa parafian 262 osoby, głównie młodzież modląc się w skupieniu pielgrzymowała do Sanktuarium. Na pielgrzymkę zabraliśmy ze sobą dwa żniwne wieńce, by dziękować Panu Bogu za tegoroczne zbiory. Prosiliśmy Maryję, by najlepszy nasz Ojciec-Bóg błogosławił nam w pracach polowych.

Pielgrzymka do bł. Karoliny Kózka

18 listopada odbyła się pielgrzymka do Sanktuarium błogosławionej Karoliny Kózkówny, jak również do Wał-Rudy, jej domu rodzinnego. Wzięło w niej udział 42 uczniów z Zespołu Szkół Publicznych, a także członkowie Akcji Katolickiej. Wszyscy wzięli udział w Drodze Krzyżowej szlakiem męczeństwa bł. Karoliny, a następnie w Zabawie wzięli udział we Mszy św. Po Mszy św. pielgrzymi udali się pod pomnik ofiar wypadków drogowych, który znajduje się obok Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie.