Akcja Katolicka

Rok 2013

Wybory prezesa POAK

W dniu 11 stycznia na spotkaniu Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej członkowie wybrali kandydata na prezesa. Następnie zgodnie z postanowieniem art. 45, pkt. I statutu Akcji Katolickiej w Polsce i po spełnieniu wymaganych warunków ks. biskup ordynariusz tarnowski Andrzej Jeż mianował prezesem Parafialnego oddziału Akcji Katolickiej w Radogszczy mgr lic. Magdalenę Szwajkosz na okres czterech lat.

Dekanalny Opłatek AK

27 stycznia 2013 r.w naszej parafii odbyło się dekanalne spotkanie Opłatkowe Akcji Katolickiej, w której wzięli udział przedstawiciele prawie wszystkich oddziałów parafialnych z naszego dąbrowskiego dekanatu.

Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. o godz. 16:00, następnie wszyscy udali się do szkoły na spotkanie opłatkowe, które rozpoczęło się modlitwą, po czym zebrani łamali się opłatkiem składając sobie życzenia.

Po życzeniach częstowali się pysznym krokietem z barszczem czerwonym i roladkami z bukietem surówek. Dalsza część spotkania przebiegła przy wspólnym śpiewie kolęd, rozmowach i wymianie doświadczeń.

Pielgrzymka do Łagiewnik

Dnia 7 kwietnia 2013 r. członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej zorganizowali pielgrzymkę do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, w której uczestniczyło 50 osób. W ciszy i modlitewnym skupieniu uczestniczyliśmy we Mszy św. i osobistej adoracji przed Najświętszym Sakramentem.

Pielgrzymka do Zabawy

18 czerwca 2013r. odbyła się wycieczka do sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie i Wał-Rudy, w której wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Celem wyjazdu było zwiedzanie miejsc związanych z życiem i męczeństwem bł. Karoliny. Po zwiedzeniu rodzinnego domu udaliśmy się w Drogę Krzyżową śladami męczeństwa Karoliny.

Był również czas na rozrywkę i wspólne żarty, gdyż po zakończeniu nabożeństwa udaliśmy się do „Stodoły” w Zabawie, gdzie rozpaliliśmy grila i piekliśmy pyszne kiełbaski. Po wspólnym posiłku odbył się mecz towarzyski RADGOSZCZ-LIMANOWA.

Pożegnanie parafialnego asystenta AK

24 lipca 2013 r. po Mszy św. wieczornej członkowie Akcji Katolickiej licznie zgromadzili się przed prałatówką, by wspólnie pożegnać odchodzącego na inną parafię do Przeczycy ks. wikariusza Rafała Żelaznego. Ks. Rafał zaprosił nas do mieszkania na herbatę i ciasto, spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, tylko na końcu zakręciła nam się łza w oku...

Szkolenie misyjne dla członków AK

28 września 2013 r. odbyło się w Centrum Misyjnym Diecezji Tarnowskiej w Czchowie spotkanie formacyjne, w którym wzięły udział Anna Minorczyk i Sabina Doroż. Celem spotkania było uwrażliwienie członków Akcji Katolickiej na potrzeby krajów misyjnych i troska o Kolędników Misyjnych w parafiach.

W czasie spotkania odbyły się następujące wykłady: „Kolędnicy misyjni - kolejna akcja?”; „Kolędnicy misyjni - przygotowanie dalsze i bliższe”’; „Pedagogia kolędników misyjnych”; „Przygotowanie bezpośrednie i kolędowanie w parafii”; „Kolędnicy misyjni -wyzwanie i szansa dla duszpasterstwa”; były także „Spotkanie z misjonarzem”; „Warsztaty praktyczne” codzienna Eucharystia i Godzina Miłosierdzia.