Akcja Katolicka

Spotkanie opłatkowe AK

W niedzielę 19 stycznia 2014 r. w Smęgorzowie odbyło się dekanalne spotkanie opłatkowe Akcji Katolickiej. Spotkanie rozpoczęło się uroczystą Mszą św. o godz.15:00 w kościele parafialnym w Smęgorzowie.

Po uroczystej Mszy św. członkowie Akcji Katolickiej zostali zaproszeni do budynku szkoły podstawowej, gdzie miała odbyć się dalsza część spotkania. Na początku dzieci, młodzież oraz dorośli zaprezentowali jasełka, które wszystkim bardzo się podobały. Po jasełkach udali się do sali gdzie składali życzenia i dzielili się opłatkiem. Następnie był poczęstunek składający się z gorącego dania, ciasta i owoców. Dalsza część spotkania przebiegła przy śpiewie kolęd i rozmowach. Każdy członek Akcji Katolickiej otrzymał specjalny śpiewnik zawierający teksty kolęd i pastorałek.