Aktualności z 2017 r.

Zmarła śp. Władysława Niemczura

Zmarła śp. Władysława Niemczura. Msza św. pogrzebowa będzie celebrowana w czwartek 16 listopada o godz. 13.00 w kościele parafialnym pw. św. Kazimierza w Radgoszczy. Modlitwa różańcowa w kościele o godz. 12.30.

Podziękowania rodziny śp. ks. Ignacego Piwowarskiego

Rodzina śp. Ks. Ignacego Piwowarskiego wyraża serdeczne podziękowania wszystkim ludziom dobrej woli, którzy uczestniczyli w ostatniej drodze naszego Brata, Wujka, Stryja i Szwagra, wypełniając tym samym chrześcijański obowiązek oddania czci Zmarłemu.

Wszystkim Przyjaciołom, Znajomym i Parafianom z Radgoszczy, gdzie nasz Drogi Zmarły pełnił funkcję proboszcza, obecnym na uroczystościach pogrzebowych z serca dziękujemy.

Wyrazy wdzięczności kierujemy do wszystkich, którzy pamiętali o Zmarłym Księdzu Ignacym w zamawianych Mszach Świętych i w modlitwie.

Trudno nam wymienić wszystkich, którym winniśmy wdzięczność, dlatego prosimy o przyjęcie tych podziękowań każdego kto okazał swą pamięć i szacunek Zmarłemu, wyrażając je na wszelki sposób. Bóg zapłać.

Wyjazd na pogrzeb ks. I. Piwowarskiego

Na uroczystość pogrzebową śp. ks. Kanonika Ignacego Piwowarskiego udamy się z naszej parafii autokarami. Zapisy w sklepie u państwa Seternusów. Wyjazd o godz. 10.30 z parkingu przy szkole. Serdecznie zapraszamy do jak najliczniejszego udziału w pogrzebie. Niech pobożny udział będzie wyrazem naszej wdzięczności za 14 lat gorliwej służby w naszej Parafii.

Duszę zmarłego kapłana śp. † Ignacego Piwowarskiego polecajmy Miłosierdziu Bożemu:

Dobry Jezu, a nasz Panie...

Wyniki głosowania na członków Rady Duszpasterskiej

Wolak Michał                           3

Wolak Walerian                      23

Żurawska Justyna                   0

Oddano 287 głosów, w tym 4 nieważne.

Zmarł śp. Ks. Kanonik Ignacy Piwowarski – emerytowany proboszcz parafii pw. św. Kazimierza w Radgoszczy

Zmarł śp. Ks. Kanonik Ignacy Piwowarski –
emerytowany proboszcz parafii pw. św. Kazimierza w Radgoszczy

W dniu 1 listopada 2017 roku zmarł śp. Ks. Kanonik Ignacy Piwowarski – emerytowany proboszcz parafii św. Kazimierza w Radgoszczy, rezydent w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Buczu. Wprowadzenie ciała śp. Ks. Ignacego do kościoła parafialnego w Buczu w sobotę (4 listopada) o godz. 9.00. Msza święta pogrzebowa w kościele parafialnym w Buczu w  sobotę (4 listopada) o godz. 13.00, po której ciało Zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

Ks. Ignacy Piwowarski urodził się 7 sierpnia 1941 roku w Buczu. Po zdaniu egzaminu dojrzałości wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno - teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza w dniu 27 czerwca 1965 roku. Jako wikariusz pracował w parafiach: Szarwark, Mielec-Rzochów, Lipinki, Tarnów-Mościce i Łącko. W latach 1981-1992 pełnił urząd proboszcza parafii Berest, a następnie w latach 1992-2006 był proboszczem parafii św. Kazimierza w Radgoszczy. Od 2006 roku przebywał w parafii Bucze w charakterze rezydenta. Był dekanalnym duszpasterzem rodzin, notariuszem i ojcem duchownym dekanatu Dąbrowa Tarnowska.