Rada Duszpasterska w parafii pw. św. Kazimierza w Radgoszczy Członkowie rady z

Rada Duszpasterska parafii pw. św. Kazimierza w Radgoszczy

Członkowie Rady Duszpasterskiej z urzędu:

ks. dr Marek Łabuz                przewodniczący

ks. mgr Bogdan Florek

Członkowie Rady Duszpasterskiej z wyboru parafian:

1. Bąba Mariusz

2. Dykas Jan

3. Giża Kazimierz

4. Gondek Kazimierz

5. Kijak Tomasz

6. Krechniak Marek                             sekretarz Rady

7. Kubek Zygmunt

8. Saładyga Stefan

9. Sipior Józef

10. Warias Stanisław                           wice przewodniczący

11. Wawrzonek Maria

12. Wolak Walerian

Członkowie Rady Duszpasterskiej z nominacji

zostaną wybrani w późniejszym terminie

Decyzja - prośba bp Andrzeja Jeża

Bp Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI

33-100 Tarnów, ul. Mościckiego 9 tel. 14-622-25-01, fax 14-627-24-24 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tarnów, 11.01.2018. Nasz znak: PG — 21/18

Ksiądz Rezydent Stanisław Gawęda

Parafia św. Kazimierza w Radgoszczy

Mając na uwadze stan zdrowia Księdza oraz konieczność całodobowej opieki, niniejszym proszę zamieszkać w Domu Księży Emerytów im. św. Józefa, przy ul. Pszennej 7 w Tarnowie.

Wszelkie dodatkowe szczegóły proszę omówić z Ks. mgr Andrzejem Liszką.

Z pasterskim błogosławieństwem

Do wiadomości:

1.      Ks. mgr Andrzej Liszka - dyrektor Domu Księży Emerytów im. św. Józefa w Tarnowie.

2.      Ks. dr Marek Łabuz - proboszcz parafii św. Kazimierza w Radgoszczy.

Życzenia dla Ks. Jubilata St. Gawędy

W uroczystość Trzech Króli 6 stycznia ks. prałat St. Gawęda przeżywał 68 rocznicę święceń kapłańskich. Z tej okazji proboszcz ks. M. Łabuz zorganizował Grupę Kolędniczą złożoną z dzieci naszej parafii, którymi były: Wiktoria Krechniak – Maryja, Karol Lekarczyk jako św. Józef, pastuszek - Oskar Lekarczyk, Gwiazda betlejemska – Bartek Krechniak. W asyście mam dzieci p. Lekarczyk i p. Krechniak udali się z życzeniami do ks. Prałata przebywającego na oddziale wewnętrznym Szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej. W imieniu parafian ks. Proboszcz złożył Czcigodnemu Jubilatowi najserdeczniejsza życzenia, połączone z modlitwą oraz wręczył upominek, którym była najnowsza książka „Drewniana perełka” z dedykacjami kolędników. Prezent od autora bardzo spodobał się Ks. Jubilatowi. Dzieci zaśpiewały kilka kolęd wzbudzając tym samym entuzjazm u ks. Prałata, który włączył się we wspólne kolędowanie.

Po półgodzinnych odwiedzinach i sesji zdjęciowej z ks. Prałatem, Grupa Kolędnicza wyruszyła z kolędą do wszystkich chorych na oddziale wewnętrznym dla mężczyzn i kobiet oraz na oddziale dziecięcym wzbudzając wielką radość wśród chorych oraz personelu medycznego. Dzieci przeżyły niezapomniane chwile w czasie kolędowania.

Zmarł śp. Ludwik Wolak

Zmarł śp. Ludwik Wolak. Msza św. pogrzebowa będzie celebrowana w czwartek 4 stycznia o godz. 14.00 w kościele parafialnym pw. św. Kazimierza w Radgoszczy. Modlitwa różańcowa w kościele o godz. 13.30.