Aktualności z 2012 r.

Św. Mikołaj w każdym domu Parafii

Św. Mikołaj, tradycyjnie, jak co roku spotkał się z aspirantami, ministrantami, lektorami, z dziewczynkami z chórku parafialnego i dziećmi ze Szkolnego Koła Caritas. W tym roku wyjątkowo, obdarowując dzieci nie zadawał pytań. Widocznie wiedział, że wszystkie dzieci z utęsknieniem czekały na Niego w kościele - modląc się na Roratach i podejmując dobre adwentowe postanowienia.

Wydarzeniem nie notowanym w historii parafii Radgoszcz były odwiedziny św. Mikołaja w każdym domu naszej parafii. W niedzielę 9 grudnia Aniołki Św. Mikołaja wręczyły każdej rodzinie w parafii piękne upominki, było nimi 9 widokówek ukazujących piękno naszego kościoła parafialnego.

Wszyscy marzą, by św. Mikołaj, co roku ich odwiedzał z prezentami. Wszystko zależy od nas...

Przeżyjmy owocnie Adwent

Proboszcz naszej parafii postarał się o to by każdy, kto tylko zechce owocniej przeżył tegoroczny adwent. Na początku adwentu rozdał na Roratach ponad 140 niezwykle ciekawych książeczek do czytania i oglądania wszytskim obecnym w kościele małym dzieciom. Dzieci mają uciechy co nie miara - czytają książki, po czym opowiadają je w kościele lub deklamują wyuczone wierszyki, za co otrzymują niezwykle sympatyczne aniołeczki i obrazki. Przeczytane przrz siebie książki, w szkole i w kościele wymieniają między sobą.

Książki do czytania otrzymali także młodzi z gimnazjum oraz dorośli - ponad 60 książek o różnej religijnej tematyce. Wszyscy czytający książki będą w ten sposób pogłębiać swoją wiarę w Boga oraz ożywić swoje życie religijne.

Po adwencie książki wrócą do kościoła i będą stanowiły pierwsze nabytki do tworzonej przez Ks. Proboszcza Biblioteki Parafialnej.

Rada Parafialna

Członkowie Rady Parafialnej w Radgoszczy (wg kolejności alfabetycznej)

1.   Burzec Eugeniusz                   ul. Tarnowska

2.   Dykas Wiesław                        ul. Kopernika

3.   Frąc Stanisław                          ul. Leśna

4.   Giża Kazimierz                        ul. Witosa

5.   Gondek Czesław                      ul. Orzeszkowej

6.   Gondek Kazimierz                  ul. Jagiellońska

7.   Krechniak Marek                     ul. Witosa

8.   Leżoń Stanisław                       ul. Mały Dwór

9.   Rój Józef                                  ul. Kopernika

10. Saładyga Stefan                        ul. Górki

11. Sipior Józef                              ul. Spokojna

12. Sołtys Leszek                           ul. Szczucińska

13. Wolak Walerian                        ul. Narożniki

Kandydaci na ministrantów

W niedzielę 18 listopada na Mszy św. o godz. 11.30 miał miejsce obrzęd przyjęcia trzech aspirantów do grona kandydatów na ministrantów. Po dwu miesięcznym okresie przygotowania pod kierunkiem wikariusza ks. Rafała chłopcy otrzymali białe komże, zostali pobłogosławieni i rozpoczęli kolejny etap przygotowania  do służby Bożej. W historii naszej parafii nie było takiego roku, by tak mała grupka chłopców zdecydowała się na służbę przy ołtarzu.

Prosimy rodziców, którzy mają chłopców w szkole podstawowej, by zmobilizowali swoich synów do wstąpienia do grona ministrantów.

Wybory do Rady Parafialnej

Decyzją Biskupa Diecezjalnego A. Jeża we wszystkich parafiach naszej diecezji 18 listopada 2012 r. odbędą się wybory do nowych rad parafialnych. W naszej parafii do 11 listopada do skrzynki w przedsionku kościoła można był wrzucać kartki z nazwiskami kandydatów do nowej Rady Parafialnej. Zgłoszono 29 kandydatów.

Kandydaci do Rady Parafialnej w Radgoszczy wg kolejności alfabetycznej

28. Wolak Walerian                   ul. Narożniki

29. Żurawski Andrzej                       ul. Górki

Narodowe Święto Niepodległości

W niedzielę 11 listopada obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji wielu parafian przybyło na uroczystą Mszę św. o godz. 11.30 w intencji Ojczyzny oraz przepiękną akademię przygotowaną przez dzieci i rodziców. We wprowadzeniu do Mszy św. Ks. Proboszcz przypomniał słowa bł. Jana Pawła II który prosił wszystkich Polaków, aby duchowe dziedzictwo któremu na imię Polska jeszcze raz przyjęli z wiarą, nadzieją i miłością i aby nie podcinali korzeni z których Polska wyrasta. Tymi korzeniami są: Bóg, honor, Ojczyzna. wartości te są obecnie w Polsce wyśmiewane i wręcz obsesyjnie niszczone. Celebrans poprosił, by każdy obecny na Eucharystii wartości tych bronił dla wspólnego dobra.

Po Mszy św., odbyła się patriotyczne akademia. Młodzież i nauczyciele recytowali polskie utwory patriotyczne, które były przeplatane przepięknie wykonanymi pieśniami patriotycznymi wykonanymi przez chór męski złożony z mężczyzn naszej parafii.

Akademia była bardzo potrzebnym nam wszystkim zastrzykiem treści intelektualnej dla umysłu i wartości artystycznych dla serca. Dziękujemy paniom Marii Burzec i Zuzannie Jagiełło oraz p. Wiesławowi Kwiecień za wysiłek i trud włożony w przygotowanie akademii.

Owoce Tygodnia Miłosierdzia

Po zakończeniu Tygodnia Miłosierdzia dochód z rozprowadzanego przez Caritas „Chlebka miłosierdzia” w wysokości 970 zł przeznaczyliśmy dla rodziny z naszej parafii, w której po śmierci ojca pięciorga dzieci, matka i dzieci zostały bez renty. Dzieci ze Szkolnego Koła Caritas dochód ze sprzedaży kopert z pamiątkowym znaczkiem naszego kościoła także tej rodzinie przekazały 140 zł. Bóg zapłać wszystkim którzy zakupili chlebek i znaczki. Dobrze to świadczy o naszych Parafianach, że nie tylko remontujemy kościół i w nim się modlimy, ale także pomagamy materialnie potrzebującym konkretnej pomocy. Gdyby ktoś zechciał pomóc tej rodzinie prosimy o kontakt z Caritas.