Dziecięcy Chórek Parafialny

Z inicjatywy proboszcza ks. dr M. Łabuza od września 2007 r. liturgię w parafii pw. św. Kazimierza w Radgoszczy ubogaca śpiewem i modlitwą Dziecięcy Chórek Parafialny. Spotkanie założycielskie miało miejsce we wrześniu 2007 r. Na prośbę ks. Proboszcza w podaną w ogłoszeniach parafialnych, do domu katechetycznego przyszło na I spotkanie 27 dzieci. Było w tej grupie 19 dziewcząt i ku dużemu zaskoczeniu wszystkich, aż 6 chłopców. Tymi najodważniejszymi dziećmi byli: Augustyn Paweł, Białas Krystian, Błocho Natalia, Czochara Iwona, Dworak Eliza, Działo Natalia, Farat Szymon, Fijał Katarzyna, Gierczyńska Kinga, Gierczyńska Sara, Gierczyński Kamil, Gierczyński Krystian, Gondek Marcelina, Jaje Katarzyna, Juras Gabrysia, Kulpa Magdalena, Kupiec Monika, Marszałek Gabrysia, Mazur Angela, Mazur Natalia, Mikus Sara, Moskal Karolina, Pikul Klaudia, Pikul Klaudia, Podosek Dawid, Podosek Sylwia, Potok Justyna, Sajdak Aleksandra, Urban Marta, Wątroba Sylwia, Zawiślak Klaudia, Zawiślak Wiktoria, Zielińska Aneta. Wszystkie dzieci uczęszczały do szkoły podstawowej.

Przez kilka kolejnych sobót, pod opieką organistki p. Marii Augustyn i ks. Proboszcza trwały intensywne przygotowania do czynnego udziału Chórku w liturgii niedzielnej Mszy św. Początkowo, na sobotnich próbach dzieci uczyły się najłatwiejszych piosenek. Była skromna, bo prowadzona własnymi siłami opiekunów emisja głosu, podawane były podstawowe zasady dykcji przy czytaniu tekstów Pisma św. i modlitwy wiernych. Dzieci poznały także bliżej zasady czynnego tzn. pełnego uczestniczenia we Mszy św. i w nabożeństwach. Mimo długiego okresu przygotowywania się do czynnego udziału w liturgii Mszy św. dzieci nie były zniecierpliwione. Atmosfera przygotowań i oczekiwania była wspaniała.

Pierwszy raz na Mszy św. dzieci zaśpiewały w niedzielę 21 października. Dało się zauważyć skupienie, ale jeszcze bardziej wszędobylski stres. Pochwała ks. Proboszcz dodała dzieciom wiary w siebie i w swoje możliwości. Odtąd w każdą niedzielę na jednej z Mszy św. dopołudniowych chórek animuje liturgię Mszy św.

Dzieci nie tylko śpiewają, ale także wspólnie się bawią i odpoczywają. Szczególną popularnością cieszą się ogniska i smażenie pysznej kiełbaski w ogrodzie plebańskim. Zdjęcia z tych spotkań można oglądnąć na fotogalerii. W nagrodę za piękne śpiewanie do Chórku co roku przybywa św. Mikołaj, przynosząc bardzo pożyteczne prezenty, nie tylko słodycze, ale także zeszyty, przybory szkolne itp.

W nagrodę za piękną służbę Panu Jezusowi dzieci biorą udział w wycieczkach rowerowych do kaplicy w Narożnikach, do kaplicy w Sośninie, gdzie uczestniczą w nabożeństwie majowym, a potem w ognisku. Były na autokarowej pielgrzymce w Starym Sączu, na misterium Męki Pańskiej w Stadnikach w Wyższym Seminarium Duchownym Ks. Sercanów.

Dzieci stale podnoszą swoje wokalne zdolności. Posiadają specjalny segregator, w którym znajdują się liczne teksty pieśni, piosenek, kanonów i psalmów jakie dzieci śpiewają na Mszy św. Próby odbywają się na „Prałatówce” w każdą sobotę o godz. 9.00. Trwają godzinę. Zawsze jest wesoło, sympatycznie i co najważniejsze wszyscy nawzajem bardzo się lubią, przygotowując liturgię niedzielnej Mszy św.

Pan Jezus czeka także i na ciebie

Śpiewaj Mu razem z nami!

Zapraszamy!

Informacje o sposobie włączenia się do dziecięcego chórku w parafii pw. św. Kazimierza w Radgoszczy można uzyskać pisząc pod adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.