Cze 12, 2018

6. 6. Kijak Tomasz
  7. 7. Kogut Grażyna
  8. 8. Krechniak Marek
  9. 9. Kruk Teresa                   sekretarz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  10. 10. Podosek Renata
  11. 11. Szwajkosz Magdalena
  12. 12. Warias Stanisław
  13. 13. Wawrzonek Maria
  14. 14. Moździerz Mateusz
  15. 15. Burzec Bartosz
  16. 16. Zawiślak Klaudia

Maj 31, 2018

Zmarł śp. Mieczysław Kogut. Msza św. pogrzebowa będzie celebrowana w piątek 1 czerwca o godz. 15.00 w kościele parafialnym pw. św. Kazimierza w Radgoszczy. Modlitwa różańcowa w kościele o godz. 14.30.

Maj 04, 2018

Msza św. pogrzebowa będzie celebrowana w sobotę 5 maja o godz. 16.30 w kościele parafialnym pw. św. Kazimierza w Radgoszczy. Modlitwa różańcowa w kościele o godz. 16.00.

Kwi 29, 2018

Msza św. pogrzebowa będzie celebrowana w środę 2 maja o godz. 15.00 w kościele parafialnym pw. św. Kazimierza w Radgoszczy. Modlitwa różańcowa w kościele o godz. 14.30.

Kwi 15, 2018

21 kwietnia inauguracja V Synodu Diecezji Tarnowskiej - informacje praktyczne

Biskup tarnowski Andrzej Jeż zaprasza diecezjan na inaugurację V Synodu Diecezji Tarnowskiej. Uroczystość odbędzie się w sobotę, 21 kwietnia w Tarnowie. Rozpoczęcie tego ważnego wydarzenia dla Kościoła tarnowskiego obwieszczą dzwony kościołów w całej diecezji.

Uroczystość inauguracji V Synodu rozpocznie się o godz. 10.00 w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie. Tam zgromadzą się biskupi, kapłani, siostry zakonne, klerycy i świeccy z całej diecezji. W sanktuarium będzie modlitwa połączona z krótką adoracją Najświętszego Sakramentu. Następnie procesja przejdzie ulicami: Al. Matki Bożej Fatimskiej, ul. Mickiewicza, ul. Brodzińskiego, ul. Wałową i ul. Katedralną do katedry. Procesji – w której będą niesione relikwie świętych i błogosławionych diecezji tarnowskiej – będzie przewodniczył bp Andrzej Jeż zaś Mszy świętej w katedrze tarnowskiej arcybiskup Marek Jędraszewski. Uroczystość będzie transmitowana przez Radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.

W specjalnym liście pasterskim z okazji inauguracji synodu, biskup tarnowski Andrzej Jeż napisał, że „najważniejszym celem synodu jest obranie takich kierunków pracy duszpasterskiej, które najskuteczniej dopomogą współczesnemu człowiekowi na drodze zbawienia”. „Synodalne wędrowanie razem ma nam uświadomić, iż Kościół powinien żyć w każdym i każdej z nas – wszyscy współtworzymy jeden Chrystusowy Kościół i jesteśmy odpowiedzialni za jego losy. Dlatego jeszcze raz ponawiam mój gorący apel i zaproszenie do zaangażowania się wszystkich diecezjan w modlitwę za synod i prace synodalne” – podkreśla bp Jeż.

Biskupowi Diecezjalnemu zależy także na tym, by również osoby poszukujące Boga czy niepraktykujące zaprosić do dyskusji w ramach synodu.

Synod diecezjalny pod hasłem „Kościół na wzór Chrystusa” ma trwać trzy lata. Pierwszy rok synodu (2018/2019) będzie poświęcony rodzinie w całościowym jej ujęciu. W drugim roku (2019/2020) będzie koncentrować się wokół problematyki związanej z życiem i funkcjonowaniem wspólnoty parafialnej, zaś w trzecim roku (2020/2021) podjęta zostanie tematyka szeroko rozumianej ewangelizacji.

Przygotowania do synodu trwały ponad rok. Zagadnienia do dyskusji i postulaty przesyłali diecezjanie. Są one także owocem pracy Komisji Przygotowawczej V Synodu. W poszczególnych dekanatach odbywały się spotkania przedsynodalne, ponadto zostały już powołane Parafialne Zespoły Synodalne. Opracowano też logo V Synodu oraz hymn synodalny. Cała diecezja modliła się za V Synod m.in. podczas Niedziel Synodalnych w parafiach.

Inauguracja V Synodu to także duże przedsięwzięcie logistyczne. Pojazdy przewożące pielgrzymów powinny mieć oznakowanie: logo synodu. Możliwość parkowania będzie m.in. na placu "Kapłanówka" - obok Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej przy Alei Matki Bożej Fatimskiej oraz przy Al. Solidarności obok urzędu i na terenie Starostwa Powiatowego. Ponadto można będzie bezpłatnie parkować pojazdy na wszystkich dostępnych miejskich parkingach w tzw. "płatnej strefie parkowania".

Dla uczestników liturgii inauguracji, którzy z racji braku miejsca nie zmieszczą się w katedrze, będą przygotowane miejsca na Placu Katedralnym, zaś na budynku Wydawnictwa Biblos zostanie umieszczony duży telebim.

Kwi 11, 2018

Msza św. pogrzebowa będzie celebrowana w sobotę 14 kwietnia o godz. 15.00 w kościele parafialnym pw. św. Kazimierza w Radgoszczy. Modlitwa różańcowa w kościele o godz. 14.30.

Parafia pod wezwaniem
św. Kazimierza Królewicza