Kwi 22, 2019

Informacje organizacyjne dotyczące przebiegu uroczystości pogrzebowej

1. Zgodnie z ustaleniami w Kurii Diecezjalnej pogrzeb śp. ks. prałata będzie miał następujący przebieg. O godz. 8.00 w Domu Księży Diecezji Tarnowskiej w Tarnowie, gdzie od ponad roku mieszkał ks. prałat St. Gawęda rozpocznie się pierwsza część pogrzebu i Msza św. Następnie ciało Ks. Prałata zostanie przewiezione na parking przy kościele w Nieczajnej, skąd w asyście wozów bojowych OSP w Radgoszczy zostanie uroczyście przywiezione do kościoła, pod dzwonnicę.
2. Wszyscy uczestnicy pogrzebu o godz. 9.45 zgromadzą się przed kościołem, pod dzwonnicą na modlitewne czuwanie. O godz. 10.00 nastąpi uroczyste wprowadzenie ciała do kościoła, następnie odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i Różaniec. O godz. 11.00 będzie uroczysta Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem ks. bpa Leszka Leszkiewicza, po niej nastąpi odprowadzenie na cmentarz parafialny.

Informacje szczególowe:

• Ponieważ w pogrzebie weźmie udział większa ilość kapłanów dlatego w kościele 5 ławek z jednej i z drugiej strony będzie zarezerwowanych dla celebransów.
• Komunia św. dla osób które będą uczestniczyć we Mszy św. na polu będzie udzielana wokół kościoła po obu stronach chodnika.
• Wszystkie poczty sztandarowe i chorągwie będą oczekiwać w szpalerze przed kościołem, a po wejściu do kościoła będą stać pod ścianami kościoła.
• Delegacje z wieńcami także będą oczekiwać przed kościołem. Z racji porządkowych tylko wieńce pogrzebowe od Parafii i Rady Parafialnej zostaną umieszczone przy trumnie w kościele. Pozostałe wieńce, aby nie blokować miejsca w kościele osobom biorącym udział w pogrzebie, zostaną umieszczone przed kościołem. Prosimy, by po Mszy św. osoby niosące wieńce sprawnie wzięły je i ustawiły się w procesji za sztandarami.
• Zgodnie z wolą wyrażoną w ostatnim testamencie Ks. Prałat St. Gawęda zostanie pochowany w grobowcu kapłanów. Wolą ks. Prałata było także aby Strażacy wnieśli jego ciało do kościoła, a następnie na cmentarz.
• Na cmentarzu orszak pogrzebowy zostanie podzielony na dwie części. Asysta liturgiczna, poczty sztandarowe, osoby niosące wieńce ustawią się na chodniku dalszym - prowadzącym do kwatery żołnierzy, ale jak najbliżej grobowca kapłanów. Kapłani, Ks. Biskup, najbliższa rodzina oraz pozostali wierni podejdą do grobowca kapłanów chodnikiem bliższym.
• Prosimy druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej o asystę wozów bojowych od Nieczajnej do kościoła, o zabezpieczenie ruchu przy kościele i na parkingach oraz w drodze na cmentarz.
• Parking przy kościele i przy plebanii pozostawmy wolnym dla gości, którzy przybędą na uroczystości. Będzie można parkować przy cmentarzu i na placu przy byłym posterunku Policji. Zachowajmy wzmożoną ostrożność, by uroczystość odbyła się bezpiecznie.
• Prosimy wszystkich Parafian o liczny i pobożny udział w uroczystościach pogrzebowych, by oddać bardzo zasłużonemu dla naszej parafii Ks. Prałatowi należne uszanowanie i podziękowanie.
• Wszyscy lektorzy oraz wyznaczeni ministranci mają dzisiaj tj. w poniedziałek o godz. 12.00 obowiązkową zbiórkę w kościele.

Kwi 18, 2019

W Wielki Czwartek w Domu Księży Emerytów zmarł ks. prałat Stanisław Gawęda

Wprowadzenie do kościoła - wtorek o godz. 10.00

(Koronka do Bożego Miłosierdzia i Różaniec)

Msza św. pogrzebowa - wtorek godz. 11.00

Kwi 11, 2019

Msza św. pogrzebowa będzie celebrowana w sobotę 13 kwietnia o godz. 12.00 w kościele parafialnym pw. św. Kazimierza w Radgoszczy. Modlitwa różańcowa w kościele o godz. 11.30.

Kwi 11, 2019

Msza św. pogrzebowa będzie celebrowana w piątek 12 kwietnia o godz. 15.00 w kościele parafialnym pw. św. Kazimierza w Radgoszczy. Modlitwa różańcowa w kościele o godz. 14.30.

Mar 19, 2019

Msza św. pogrzebowa będzie celebrowana w środę 20 marca o godz. 15.00 w kościele parafialnym pw. św. Kazimierza w Radgoszczy. Modlitwa różańcowa w kościele o godz. 14.30.

Mar 15, 2019

Zmarł śp. Józef Czerwony. Msza św. pogrzebowa będzie celebrowana w czwartek 14 marca o godz. 14.00 w kościele parafialnym pw. św. Kazimierza w Radgoszczy.

Parafia pod wezwaniem
św. Kazimierza