Jubileuszowa pielgrzymka AK

Dnia 19 czerwca 2021 roku delegacja Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej z naszej parafii uczestniczyła w 25. Ogólnopolskiej Pielgrzymce Akcji Katolickiej na Jasną Górę. Hasłem tego ważnego w obecnym czasie wydarzenia, było niesłychanie aktualne przesłanie „Z Maryją w obronie wiary”.
Czuwanie modlitewno-przebłagalne rozpoczęła Pani Prezes Krajowego Instytutu AK Urszula Furtak – witając przybyłych pielgrzymów i zaproszonych gości. Konferencja wprowadzająca wygłoszona przez O. Tadeusza Rydzyka, dyrektora Radia Maryja i Telewizji Trwam służyła uświadomieniu roli świeckich w ewangelizacji we współczesnym świecie.
Odprawiona później Droga Krzyżowa, adoracja Najświętszego Sakramentu oraz Koronka do Miłosierdzia Bożego miały charakter pokutno-przebłagalny.
Koncelebrze mszy świętej przewodniczył JE Bp Marek Mendyk, biskup świdnicki, który w homilii podkreślał wagę współpracy z Duchem Świętym w darze bojażnii Bożej.
Eucharystia zakończyła się odmówieniem Aktu poświęcenia Akcji Katolickiej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.