Studium Biblijne

Komunikat Biskupa Tarnowskiego w związku z kolejną edycją Radiowo-Internetowego Studium Biblijnego oraz Dniem Papieskim

Drodzy Diecezjalnie!

Wraz z dzisiejszą niedzielą rusza kolejna edycja Radiowo-Internetowego Studium Biblijnego. W ramach prowadzonych wykładów zostanie podjęta tematyka eschatologii, a więc dotycząca rzeczy ostatecznych. Będą również prezentowane zagadnienia łączące się z eschatologią, np. kwestie moralne dotyczące eutanazji, aborcji; kwestie prawne i pastoralne związane z pogrzebem katolickim czy też sakramentem namaszczenia chorych. Audycje Studium Biblijnego będą emitowane na falach Diecezjalnego Radia RDN w każdą niedzielę o godz. 18.10 oraz powtarzane w poniedziałki o godz. 21.30. Teksty oraz pliki dźwiękowe z wykładami będą zamieszczane na stronach internetowych Tarnowskiego Gościa Niedzielnego oraz Radia RDN. Gorąco zachęcam do skorzystania z tej cennej oferty edukacyjnej i formacyjnej.
Zaś w przyszłą niedzielę, tj. 11 października, przypada Dzień Papieski w Polce obchodzony pod hasłem: Totus Tuus. Tradycyjnie w naszej diecezji ten dzień łączył się z Marszem dla Życia i Rodziny. Jednak ze względu na sytuację spowodowaną pandemią, w tym roku Marsz się nie odbędzie. Natomiast w tym dniu zgromadzimy się na Mszy świętej w parafii pw. Ducha Świętego w Mielcu o godz. 12.00, sprawowanej w intencji wszystkich wspierających poczęte życie oraz małżeństw i rodzin naszej diecezji. Zapraszam do wspólnej modlitwy a także do łączności poprzez transmisję diecezjalnego Radia RDN i strony internetowej parafii pw. Ducha Świętego w Mielcu.
Niech w tym dniu w naszych wspólnotach parafialnych i rodzinnych wybrzmiewa siła Ewangelii życia oraz piękno naturalnego małżeństwa i rodziny.

Z pasterskim błogosławieństwem i modlitwą w intencji moich Diecezjan

† Andrzej Jeż
BISKUP TARNOWSKI