Poświęcenie nowego ołtarza mszalnego

wiad_01„Roku Pańskiego 1862, dnia 11 lipca, Najjaśniejszy, Najczcigodniejszy Książe Józef Alojzy Pukalski, Biskup Tarnowski, ten portatyl ołtarza poświęcił i relikwie świętych męczenników Fortunata i Honoraty nałożył.

Jan Tegwen - Kanclerz Diecezji Tarnowskiej

W Roku Kapłańskim, ogłoszonym przez Ojca św. Benedykta XVI, dnia 8 czerwca Roku Pańskiego 2010, w 5 dniu Oktawy Bożego Ciała, na Mszy św. o godz. 19.00, przy licznie zebranych na Eucharystii dzieciach, młodzieży i dorosłych, odbyła się w kościele pw. św. Kazimierza w Radgoszczy niezwykła uroczystość.
Proboszcz parafii ks. dr Marek Łabuz poświęcił wykonany z granitu, (w miejsce dotychczasowego drewnianego) nowy ołtarz mszalny, na którym będzie składana bezkrwawa ofiara przebłagania, uwielbienia, dziękczynienia i błagania Boga w Trójcy Jedynego, na większą chwałę Bożą i dla zbawienia jak najliczniejszych dusz ludzkich.

Parafia pod wezwaniem
św. Kazimierza