Protokół ze spotkania Rady Parafialnej

Radgoszcz, dn.  21.06.2010 r.

Dnia 21.06.2010 r. odbyło się posiedzenie Rady Parafialnej Parafii Rzymsko-Katolickiej pw. Świętego Kazimierza w Radgoszczy. Zwołał je i przewodniczył mu zarazem ks. proboszcz – dr Marek Łabuz. Miało ono miejsce, po raz pierwszy, w tzw. domu katechetycznym, który został uprzednio gruntownie odnowiony.

Sesja przebiegała wg następujących punktów:

• Sprawozdanie z prac przeprowadzonych  w parafii w bieżącym półroczu: ocieplenie stropu w kaplicy w Narożnikach oraz na tzw. prałatówce (dawna wikarówka), wymiana przy plebanii od strony ul. Górki ogrodzenia na betonowe, wybudowanie na cmentarzu piwnicy na grobowiec dla księży, zagospodarowanie otoczenia wokół kościoła (kompozycje skalno - roślinne), wykonanie betonowej drogi dojazdowej do garażu księdza wikariusza, renowacja ołtarza bocznego poświęconego Matce Bożej.
  • Analiza inwestycji na drugie półrocze: odnowienie polichromii w nawie bocznej kościoła – tzw. nawie Matki Bożej rozpoczęte w dniu 19. 06.2010 r., impregnacja i piaskowanie chodników z kostki wokół kościoła, wykonanie granitowego ołtarza mszalnego w kościele, konserwacja i malowanie dachu kaplicy dojazdowej w Narożnikach, wymiana w tejże kaplicy ogrzewania z węglowego (przepalony 3-krotnie piec) na nadmuchowe na gaz, wykonanie nowych ławek w nawie głównej kościoła.
  • Bieżące sprawy parafialne: uruchomienie strony internetowej parafii, www.radgoszcz.diecezja.tarnow.pl; prezentacja całościowej dokumentacji Rady Parafialnej i Urzędu Gminy w sprawie lokalizacji i budowy kompleksu sportowego „Orlik 2012”, niszczenie kompozycji skalno – roślinnych wokół kościoła, instalacja metalowych poręczy przy kościele, zabezpieczenie dzwonnicy przed pojawiającym się znów grzybem, Misje Święte w przyszłym – 2011 roku, mianowanie nowego wikariusza dla parafii – ks. Rafała Żelaznego.
  • Wolne wnioski członków Rady: przywrócenie miesięcznej składki do kopert w wysokości 50 zł. na pokrycie wykonanych i zaplanowanych inwestycji, składka na ogrzewanie, ubezpieczenie i badania techniczne stanu kościoła w październiku, wcześniejsze przesunięcie godziny nabożeństw z 18:00 na 19:00 (druga połowie maja).

Parafia pod wezwaniem
św. Kazimierza