Posługa misjonarza ks. Adama Dynaka na Białorusi

W niedzielę 18 lipca br. gościliśmy w naszej parafii misjonarza z Białorusi ks. Adama Dynaka. Ksiądz misjonarz pochodzi z parafii pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych z Radgoszczy - Krzywdy. Od 6 lat pracuje na misji na Białorusi.

Przybył do rodzinnego domu na urlop. Po raz pierwszy gościł w naszej parafii, głosił słowo Boże i przewodniczył Eucharystii. W homiliach przybliżył nam sytuację katolików na Białorusi. Różni się ona zdecydowanie nie tylko od sytuacji Kościoła w Polsce, a także od tego jak ukazywana jest Białoruś w mediach.

Parafia obdarzyła go darem serca w postaci ofiar pieniężnej, stypendiów mszalnych, które odprawi za naszych parafian na Białorusi, 6 dużych świec na olej do głównego ołtarza i oraz kilkunastu krzyży.

Ktokolwiek pragnąłby wesprzeć ks. Adama, proszony jest o kontakt z Ks. Proboszczem.

Dane teleadresowe

Parafia pod wezwaniem 
św. Kazimierza

33-207 Radgoszcz,
pl. św. Kazimierza 15
telefon (0-14) 641-41-05
e-mail radgoszcz1@diecezja.tarnow.pl

Please publish modules in offcanvas position.