Odpust parafialny

W niedzielę 29 sierpnia nasza parafia przeżywała uroczystość odpustową z okazji przeniesienia relikwii św. Kazimierza. Z tej okazji w sobotę wielu parafian przystąpiło do sakramentu pokuty. Z powodu deszczu i zimna Msza św. za zmarłych parafian została odprawiona w kościele. Sumę odpustową odprawił ks. prałat były dziekan i proboszcz parafii dąbrowskiej ks. Józef Poremba. W słowie Bożym przypomniał nam licznych Polaków, którzy przeszli przez ojczystą ziemię, w trudzie pracy, modlitwy, służbie Bogu i ludziom doszli do świętości. Jednym z tych świętych był patron naszej parafii św. Kazimierz. W drodze do zdobycia osobistej świętości pomagali mu rodzice i nauczyciele. Kaznodzieja wezwał nas do tworzenia dobrego religijnego klimatu w naszych rodzinach i całej parafii, której owocem będą szczęśliwi, szlachetni, święci parafianie. Bóg zapłać Ks. Prałatowi za miłe słowa pod adresem młodzieży z naszej parafii.

Dane teleadresowe

Parafia pod wezwaniem 
św. Kazimierza

33-207 Radgoszcz,
pl. św. Kazimierza 15
telefon (0-14) 641-41-05
e-mail radgoszcz1@diecezja.tarnow.pl

Please publish modules in offcanvas position.