Rozpoczęcie roku szkolnego

Dnia 1 września 2010 r. przedszkolaki, dzieci, młodzież wraz z opiekunami, nauczycielami, wychowawcami i dyrekcjami modlili się na Mszy św. o Boże błogosławieństwo, zdrowie i sukcesy w nauce. Kościół jak zwykle był wypełniony po brzegi. Dziewczynki z chórku pięknie pomagały nam w modlitwie. W czasie kazania Ks. Proboszcz przypomniał zebranym, że najlepszym Nauczycielem jest Pan Jezus, którego wszyscy powinniśmy zawsze uważnie słuchać, zapamiętywać Jego naukę i według niej postępować. On pięknie nauczał, uważnie słuchał pytań swoich uczniów, na wszystkie odpowiadał. Nie dawał ocen, ale za to dawał siłę by być dobrym Jego uczniem. Nauczycielom i Wychowawcom w Radgoszczy życzymy by naśladowali Nauczyciela z Nazaretu, uczniom by naśladowali uczniów Pana Jezusa i do nich się upodobnili.

Parafia pod wezwaniem
św. Kazimierza