Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

 Z okazji Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP w naszym kościele uczestniczyliśmy w triduum ku czci Niepokalanej. W czasie rorat na Mszach św. o godz. 7.00 i 17.00 kazania głosił Ks. Proboszcz. Wzywał do wytrwałej, ufnej i gorliwej modlitwy na wzór Matki Bożej, wiernej Służebnicy Pańskiej. Przypomniał także o stałym obowiązku pogłębiania prawdziwej wiary w Boga, która obecnie jest rozmywana, ośmieszana i atakowana z różnych stron przez różne osoby i instytucje. Słuchanie i czytanie Pisma św., rozważanie i zachowywanie w sercu i myślach to obowiązek szczególnie rodziców, których zadaniem jest przekazywanie wiary dzieciom.

W uroczystość Matki Bożej kazania głosił wikariusz, ks. Rafał Żelazny. Przypomniał wiernym treść dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, która powinna stać się dla nas wezwaniem do pięknego i szlachetnego życia na wzór Maryi.

Na wieczornej Mszy św. Ks. Proboszcz dokonał poświęcenia odrestaurowanej, zabytkowej figury NMP Niepokalanie Poczętej, która kiedyś była feretronem oraz uratowanego przed całkowitym zniszczeniem obrazu Matki Bożej Tuchowskiej.

Dane teleadresowe

Parafia pod wezwaniem 
św. Kazimierza

33-207 Radgoszcz,
pl. św. Kazimierza 15
telefon (0-14) 641-41-05
e-mail radgoszcz1@diecezja.tarnow.pl

Please publish modules in offcanvas position.