Bierzmowani składają dar ołtarza

W parafii pw. NMP Wspomożenia Wiernych młodzież z naszej parafii otrzymała poprzez posługę JE ks. bpa Władysława Bobowskiego sakrament bierzmowania. Młodzi zostali umocnieni darami Ducha Świętego na dalsze lata swojego życia, szczególnie na czas dorastania, kiedy to na młodych czyha tyle pokus i niebezpieczeństw, które podsuwa współczesny świat. Wielu, niestety wpada w sidła zła i stacza się z drogi wyznaczonej nam przez Chrystusa.

Zgodnie z tradycją młodzież, a właściwie rodzice złożyli piękny dar na renowację zniszczonej figury św. Jana Apostoła z bocznego ołtarza Najświętszego Serca Pana Jezusa. Prace zostały wykonane w pracowni p. konserwator mgr A. Kostki Bernady w Tarnowie. Żmudne prace kosztowały 3000 zł. dziękujemy za dar 2250 zł. Figura przez cały Wielki Post stała pod krzyżem przy ołtarzu. Gdy ołtarz boczny zostanie odnowiony, figura powróci na swoje stałe miejsce.